Windows 8: Nowy system, nowe urządzenia

Windows 8

Fot. Microsoft.com

Dziś firma Microsoft w Nowym Jorku oficjalnie zaprezentowała swój nowy system. Ten w sprzedaży będzie już od jutra.
Windows 8 będzie dostępny dostępny w ponad 140 krajach i doczekał się 37 wersji językowych.
Co nowego? Przede wszystkim nowy ekran startowy z kafelkami, które możemy dowolnie konfigurować i przestawiać czy wiązać z wybranymi programami (choć będzie można korzystać z klasycznego pulpitu; podobnego do tego z Windows 7). Do tego nowa przeglądarka Internet Explorer.

Ceny? Do końca stycznia posiadacze komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować system do Windows 8 Pro za 249 zł. Jest też specjalna akcja promocyjna dla tych, którzy kupili/kupią komputer z Windows 7 od 2 czerwca do 31 stycznia przyszłego roku - wówczas cena wyniesie 69 złotych. 

Premierę miał dziś też Windows RT, czyli system stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM. Microsoft zaprezentował swój tablet Surface wyposażony w nowy układ Nvidia Tegra 3.- Współpracowaliśmy z firmą Microsoft przez trzy lata, aby system Windows RT uruchomiony na urządzeniach mobilnych działał płynnie i był wygodny w obsłudze – zapewnia w oficjalnym komunikacie Rene Haas, wiceprezes Nvidii.

- Zbliżamy się do momentu przejścia z epoki komputerów osobistych w nową erę wszechobecnej pracy w chmurze, w której każde urządzenie musi być elastyczne, intuicyjne w obsłudze i mobilne - to z kolei słowa Jonney'a Shiha, dyrektora firmy ASUS, która także dziś przedstawiła całą rodzinę urządzeń z nowym Windowsem.

Takich jak ASUS Taichi, hybryda notebooka i tabletu. Taichi ma dwustronny ekran, który zbudowano z dwóch, ustawionych tyłem do siebie, wyświetlaczy Full HD. Po otwarciu pokrywy, Taichi jest ultrabookiem. Przy zamkniętej pokrywie mamy tablet. A oba ekrany mogą pracować jednocześnie i niezależnie od siebie.

Z kolei ASUS Transformer Book to w pełni funkcjonalny notebook, który dzięki możliwości odczepienia ekranu od stacji z klawiaturą zmienia się w tablet.


ASUS Taichi

ASUS Transformer Book 

Zdjęcia

  • Windows 8
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać