PlayStation 4: Ile konsol sprzedano na całym świecie?

PlayStation 4

PlayStation 4

Fot. Sony

Konsola PlayStation 4 zadebiutowała w listopadzie 2013 roku. Teraz Sony pochwaliło się, ile osób przez cztery lata ją kupiło.
Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła, że sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 70 600 000 urządzeń na całym świecie.
To dane na dzień 3 grudnia.

W tym czasie w sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store sprzedano ponad 617,8 milionów kopii oprogramowania na PlayStation 4 (te dane nie obejmują dodatków do gier)

Natomiast liczba zainstalowanych urządzeń PlayStation VR osiągnęła poziom dwóch milionów sztuk. Na tę platformę wydano 150 gier, a łacznie sprzedano ich ponad 12,2 milionów.

- Cieszy nas, że tak wielu użytkowników korzysta z możliwości rozrywkowych oferowanych przez PlayStation 4 - komentuje w informacji prasowej Andrew House, prezes firmy Sony Interactive Entertainment. - Jestem z tego powodu bardzo wdzięczny zarówno fanom, jak i naszym partnerom. To dzięki ich zaangażowaniu PlayStation od swojego startu w 1994 roku stało się największą siecią rozrywki konsolowej na świecie. Będziemy nadal pracować nad utrzymaniem tego impetu i zrobimy wszystko, by PS4 pozostało najlepszym miejscem do grania. 

Zdjęcia

  • PlayStation 4

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy