NetApp: Zarządzanie danymi w chmurze

Kategorie: Tagi:
netapp
Zarządzanie ma być łatwiejsze dzięki wykorzystaniu klastrowego systemu Data ONTAP opracowanego przez firmę NetApp.
– Nowe rodzaje architektury wielochmurowej utrudniają zarządzanie danymi, ponieważ ulegają one rozproszeniu i uniemożliwiają ich bezpośrednią kontrolę. Nasza wizja to rozwiązanie do zarządzania danymi w przedsiębiorstwie oparte o klastrowy system operacyjny Data ONTAP, które obejmuje całą pamięć masową klientów, niezależnie od rodzajów danych i miejsca, w którym się znajdują – tłumaczy Jay Kidd, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii NetApp.

Na czym polega strategia? Na wykorzystaniu systemu pamięci masowej Data ONTAP, uniwersalnej platformy danych dla zróżnicowanych środowisk chmurowych. System umożliwia dynamiczny transfer danych między wszystkimi chmurami, zapewniając przy tym wybór aplikacji i technologii. Obecnie ponad 175 dostawców usług przetwarzania danych w chmurze dostarcza usługi oparte o system Data ONTAP.
NetApp w większym stopniu zintegruje swoje oprogramowanie z dotychczasowymi i przyszłymi rozwiązaniami do chmur prywatnych, a także dla dostawców chmur oraz usług chmurowych przeznaczonych dla szerszej gamy odbiorców. W celu ułatwienia przenoszenia danych i obciążeń między różnymi instancjami systemu Data ONTAP w środowiskach wielochmurowych firma wykorzysta swój uniwersalny kontener danych.

System Data ONTAP jest dostępny w zoptymalizowanych macierzach dyskowych (FAS) firmy NetApp, sprzęcie innych producentów, ujednoliconych infrastrukturach (FlexPod) i jako wirtualne urządzenie pamięci masowej do popularnych napędów dyskowych.

Zdjęcia

  • netapp
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać