Manta EasyTab MID04: Bardzo tani tablet

Manta EasyTab MID04

Manta EasyTab MID04: Świetna cena i niezłe wyposażenie, ale dobre wrażenie psuje ekran.

Fot. gra.pl

Testujemy Manta EasyTab MID04, prawdopodobnie najtańszy tablet na rynku.

Za cenę mniejszą niż 300 złotych dostajemy zupełnie sprawne urządzenie pracujące pod kontrolą Androida 2.2. W zasadzie w pełni funkcjonalny 7 calowy tablet wyposażony w procesor 800Mhz, 256 MB pamięci RAM i 4GB "dysk", ekran o rozdzielczości 800 x 480, WiFi, port dla kart microSD z obsługą do 32 GB, dwa wbudowane głośniki, mikrofon i, również wbudowaną, kamerę.

Do tego całkiem przyzwoitą baterię o pojemności 2900 mAh która zapewnia 3-4 godziny pracy urządzenia. Słowem: nie jest źle. Ciekawostką jest możliwość obsługi modemów 3G lub podłączenia do sieci LAN za pomocą łącza RJ45 czego w świecie tabletów nie można, w żadnym razie, uznać za standard. Dużo, jak za taką cenę, nawet bardzo dużo.

A, zapomniałem wspomnieć o dotykowym wyświetlaczu, obsługującym dotyk dwóch punktów, co pozwala choćby na skalowanie zdjęć dwoma palcami. Zapomniałem? Nie. Z jednej strony, nie sposób nie analizować tego urządzenia w oderwaniu od jego ceny, z drugiej, to właśnie wyświetlacz w dużej mierze determinuje jego wartość. I korzystając z MID04 na codzień nie sposób tego nie zauważyć. Ci którzy już spotkali się z wyświetlaczami pojemnościowymi będą się irytować usiłując pracować na oporowym wyświetlaczu EasyTab. Ci którzy spotkają się z ekranem dotykowym po raz pierwszy mogą na długo nabrać dystansu do urządzeń kontrolowanych w ten sposób.

Przykład? Razem z tabletem Manty dostajemy dostęp do 7000 tysięcy e-boków. Super. Tylko że przewinięcie tej listy, nie wybierając jednocześnie którejś z pozycji, graniczy z cudem.

Podobnych utrudnień zdarzy się nam wiele w codziennej pracy z tabletem. Okazjonalnie zdarzy się jeszcze zawieszenie systemu. Ale, jak powiedziałem, nie sposób nie rozpatrywać jego wartości użytkowej w oderwaniu od wartości rynkowej. W tej cenie jest to naprawdę dobrze wyposażone urządzenie.

Ja osobiście wolałbym, choć dwukrotnie droższe, nowsze dziecko Manty z wyświetlaczem pojemnościowym. Wrażenia wynikające z korzystania z MID04 pokazują że Manta w segmencie tabletów ma do zaoferowania całkiem rozsądne urządzenia za rozsądną cenę. A wyświetlacz nowszej generacji powinien uczynić je optymalnym.

Zdjęcia

  • Manta EasyTab MID04
Komentarze
LuiN
LuiN czw., 2012-04-05 19:29

Ekran definiuje tablet

Często ludzie zapominają przy wyborze tabletu czy telefonu z dotykowym ekranem, że to właśnie ekran definiuje wygodę korzystania z całej tej olbrzymiej listy funkcji obiecanych przez producenta. A potem jest biadolenie, że dotykowe ekrany do niczego się nie nadają... Tymczasem użytkownik sam sobie jest winny. Pierwsze co trzeba zrobić, to "pomacać" ekran. Lepiej zrezygnować z kilku megapikseli i mieć możliwość wygodnego pisania SMS-ów niż potem irytować się przy każdym wprowadzanym znaku i przeglądaniu najprostszych funkcji menu.

wojtek
wojtek czw., 2012-04-05 19:56

To prawda. Dlatego też kiedy

@LuiN:

To prawda. Dlatego też kiedy pierwszy raz wziąłem w ręce iPada - byłem w szoku - jeżeli chodzi o jakość. W najnowszej wersji niby na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, ale jednak... :) Tego typu sprzęt jest moim zdaniem dobry o tyle, że popularyzuje tablety i za chwilę ludzie będą chcieli mieć... jeszcze lepsze, jeszcze lepszej jakości - dzięki czemu cena tych najdroższych będzie spadać, a konkurencja coraz większa

Polecamy