Logitech G: Myszy, klawiatury i słuchawki dla graczy

Logitech G

Logitech G to nowa seria akcesoriów dla graczy. Znajdziemy tu myszy, klawiatury i słuchawki, takie jak model G430

Fot. Logitech

Tanio nie jest, ale Logitech to jedna z najbardziej znanych firm produkujących akcesoria dla graczy. A już w maju do sklepów trafi nowa seria G.
Wszystko zaczęło się od testów, podczas których spece z Logitecha sprawdzali, jakie części urządzeń są najczęściej dotykane. Strefy te zostały pokryte specjalnymi materiałami podnoszącymi trwałość i wygodę. Tam, gdzie najczęściej trzymamy dłoń, dodano powłokę hydrofobową zapobiegającą poceniu się rąk.
I tak mniej więcej powstała nowa seria G.
Logitech G
Znajdziemy w niej trzy nowe myszy. Najdroższa – Logitech G500s – kosztować będzie 309 złotych. Możemy w niej przełączać się z precyzyjnego celowania przy 200 DPI do naprawdę szybkich manewrów przy 8200 DPI. A do tego jest 10 programowalnych przycisków.

W Logitech G400s (cena to 259 złotych) zainstalowano natomiast sensory oparte na technologii Logitech Delta Zero. Te mają zwiększać precyzję ruchów. Do tego 8 programowalnych przycisków.

Najtańsza w całej rodzinie mysz to Logitech G100s za 179 złotych zaprojektowaną do gier typu MOBA. Tu też jest technologia DeltaZero, a do tego mechaniczne mikroprzełączniki, których szacowana żywotność została określona przez producenta na „niemal 20 milionów kliknięć".

Wraz z myszami zadebiutuja dwie klawiatury. Pierwsza to Logitech G19s Gaming Keyboard za 879,99 złotych z regulowanym panelem LCD. Do tego można sobie wybrać jeden z 16 milionów odcieni podświetlenia. Jest też, że zacytujemy informację prasową, podwójnie utwardzana promieniami UV powierzchnia klawiszy. A skoro już o klawiszach mowa – 12 możemy skonfigurować i dopasować do 36 różnych funkcji w trzech różnych trybach.
Logitech G
Logitech G510s Gaming Keyboard kosztuje mniej (529,99 złotych), a ma 18 programowalnych klawiszy i panel LCD.

Ostatnie nowe produkty to słuchawki G430 Surround Sound Gaming Headset z technologią Dolby Headphone 7.1 surround. Cena: 349,99 złotych.

Wszystkie produkty z serii Logitech G mają trafić do sprzedaży w maju.

Zdjęcia

  • Logitech G
Komentarze
AMOK
AMOK śr., 2013-03-20 16:49

Design myszek standardowy dla

Design myszek standardowy dla Logitecha, praktycznie nic nie zmienili w stosunku do poprzedniej generacji. Może wychodzą z założenia, że nie trzeba zmieniać czegoś dobrego :) Ciekawi mnie czy rzeczywiście da się usłyszeć to 7.1 dolby w grach i czy zapewnia to lepsze pozycjonowanie dźwięków.