iPhone 5: Cieńszy, lżejszy, ale z większym wyświetlaczem

iPhone 5

iPhone 5 w Polsce będzie dostępny 28 września

Na konferencji w San Francisco Apple oficjalnie zaprezentowała swój flagowy produkt. Rewolucji nie ma, ale nowości jest całkiem sporo.
To, co najważniejsze, kryje się w środku. iPhone 5 wykonany ze szkła i anodyzowanego aluminium jest lżejszy o 28 gramów (waży 112). Jest tez cieńszy od swojego poprzednika: ma 7,6 mm grubości, 123,8 mmm wysokości i i 58,6 mm szerokości.

Jednak dla użytkowników najważniejsze będzie to, że wreszcie jest większy wyświetlacz. To 4-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 1136x640 pikseli.

W iPhone 5 znajdziemy też nowy procesor A6 i 1 GB RAM. Do tego nowy system operacyjny IO6, który swoją premierę będzie miał 19 września. W nim znajdziemy m.in. usprawnioną aplikację z mapami i lepszą przeglądarkę Safari.

Lepszy niż u poprzednika jest także aparat. To 8-megapikselowy iSight z funkcją robienia zdjęć panoramicznych. iPhone 5 obsługuje także internet w standardach HSPA+, DC-HSDPA i LTE.

Czas pracy? Choć ekran jest większy, a procesor potężniejszy, to bateria ma wystarczyć na 10 godzin oglądania wideo czy 40 godzin słuchania muzyki.

Nowy iPhone w Polsce będzie dostępny już niedługo, bo 28 września. 

Zdjęcia

  • iPhone 5
Komentarze
szylys
szylys czw., 2012-10-11 14:10

osobiście wolę coś z

osobiście wolę coś z asortymentu Samsunga ;) (nie, nie jestem antyfanem Apple, po prostu nie jestem przyzwyczajony do wydawania tekiej kasy na telefon) ;)