Huawei Ascend P2: Najszybszy smartfon świata

Huawei Ascend P2

Huawei Ascend P2

W trakcie Mobile World Congress 2013 firma Huawei zaprezentowała model Ascend P2. Prezentacji towarzyszyło hasło „najszybszy smartfon świata”.
A to dlatego, że oferuje możliwość pobierania danych z prędkością nawet 150 Mbps dzięki obsłudze LTE 4 kategorii. To oznacza, że smartfon w kilka minut jest w stanie ściągnąć film w jakości HD. Na dodatek – jak czytamy w informacji prasowej – opracowany przez Huawei system swift sharing wspiera pobieranie i wysyłanych danych przez Wi-Fi „dwa do trzech razy szybciej" niż smartfony innych producentów.

Huawei Ascend P2 wyposażono w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, 4.7-calowy wyświetlacz IPS HD i system Android 4.1 z interfejsem Huawei Emotion UI 1.5. Do tego aparat BSI o matrycy 13 MPix z funkcją HDR i przednia kamera 1.3 MPix.

Twórcy chwalą się także opcją magic touch, czyli wyższą czułością ekranu umożliwiającą korzystanie ze smartfona w rękawiczkach. Albo opcją smart reading odpowiedzialną za natychmiastowe tłumaczenie słów kluczowych i przeszukiwanie Wikipedii w jednym oknie.

Huawei Ascend P2 będzie dostępny w drugiej połowie roku. Wcześniej – w czerwcu – pojawi się we Francji w sieci Orange. Cena nie jest jeszcze znana. 

Zdjęcia

  • Huawei Ascend P2
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać