GeForce GTX 690: Najszybsza karta na świecie?

Nvidia GeForce GTX 690

Fot. Nvidia

Tak przynajmniej twierdzi Nvidia. Firma nową kartę zaprezentowała właśnie na Nvidia Game Festival w Szanghaju, gdzie zebrało się ponad 6000 graczy z całych Chin.
Karta GeForce GTX 690 została wyposażona w dwa procesory graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler. Konstrukcja nowej karty pozwala na osiągnięcie nowego pułapu wydajności w grach – czytamy w oficjalnym komunikacie.

– GTX 690 to prawdziwe dzieło sztuki o pięknym wyglądzie i niesamowicie wydajnym wnętrzu – dodaje Brian Kelleher, wiceprezes ds. projektowania procesorów graficznych w firmie Nvidia. – Gracze pokochają moc, jaką daje im GTX 690, gdy uruchomią ulubione gry w pełnych detalach na wielu monitorach i wysokiej rozdzielczości.

Zewnętrzna obudowa GTX 690 została wykonana z aluminium pokrytego chromem, co ma zapewnić wytrzymałość i trwałość. Obudowę wentylatora zrobiono zaś ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji.

Układ chłodzenia składa się z dwóch komór parowych, niklowanych żeber i centralnie zamontowanego wentylatora z zoptymalizowanymi łopatkami, które ułatwiają przepływ powietrza i zapewniają wyjątkową wydajność chłodzenia. A niskoprofilowe komponenty i osłonięte kanały zapewniają doskonały przepływ powietrza, minimalizując jego turbulencje i zmniejszając hałas podczas chłodzenia.

Karta graficzna GTX 690 została zaprojektowana z wykorzystaniem procesorów graficznych GeForce w 28-nanometrowej architekturze Kepler firmy NVIDIA, która po raz pierwszy została zastosowana w zaprezentowanym miesiąc temu modelu GTX 680 (więcej przeczytacie tutaj).

Karty z układem GeForce GTX 690 w sklepach mają się pojawić już 3 maja (w ograniczonych ilościach). Będą to modele firm ASUS, Gigabyte, MSI, Palit i Zotac. A teraz najgorsza wiadomość: sugerowana cena detaliczna wynosi 4999 złotych. 

Zdjęcia

  • Nvidia GeForce GTX 690
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy