ASUS PadFone 2: Szybszy i wygodniejszy

ASUS PadFone 2

ASUS PadFone 2 w polskich sklepach ma się pojawić jeszcze w tym roku

ASUS PadFone to połączenie smartfona z tabletem. Pomysł się spodobał, a chętnych nie brakowało. Dlatego ASUS zaprezentował PadFone 2. Ma być pod każdym względem lepszy od poprzednika.
– PadFone 2 jest efektem naszego bezkompromisowego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z ideą myślenia projektowego. Jest to piękne, szybkie, wygodne i – co najważniejsze – intuicyjne urządzenie – tak podczas prezentacji urządzenia mówił o nim Jonney Shih, prezes Asusa. I trudno byłoby się spodziewać, żeby używał w takiej sytuacji mniejszej liczby superlatyw.

A jak ASUS PadFone 2 prezentuje się w liczbach?

To smartfon z ekranem o przekątnej 4.7" (rozdzielczość 1280 x 720 HD, a sam ekran pokryto szkłem Corning Fit Glass) i systemem Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Po podłączeniu stacji dokującej PadFone 2 Station całość zmienia się w 10-calowy tablet. A wszystkie aplikacje zostały zoptymalizowane tak, by się dobrze sprawować zarówno na smartfonie, jak i na tablecie.

Sama stacja dokująca – PadFone 2 Station – waży 649g. Smartfon też został nieco odchudzony; mimo większej przekątnej ekranu i waży 135g.

W urządzeniu znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1.5GHz i 2GB pamięci RAM. Do tego kamera 13MP, która w trybie zdjęć seryjnych może wykonać nawet 100 zdjęć z prędkością 6 zdjęć na sekundę, przy jednoczesnym nagrywaniu filmu w jakości 1080p HD (przy 30fps) lub 720p HD (przy 60fps).

Dźwięk też ma być satysfakcjonujący, a to za sprawą technologii ASUS SonicMaster i nagrodzonego GRAMMY narzędzia Waves.

Konfigurację uzupełnia dysk o pojemności 64GB i 50GB miejsca w serwisie ASUS WebStorage.

Czas pracy baterii w smartfonie określono na 16 godzin (w trybie rozmów w trybie 3G) i tylko trzy godziny mniej przy przeglądaniu sieci przez Wi-Fi. Bateria w stacji dokującej to 36 godzin rozmów. Albo trzykrotne, pełne ładowanie baterii telefonu.

ASUS PadFone 2 ma na polski rynek trafić jeszcze w tym roku. 

Zdjęcia

  • ASUS PadFone 2
  • ASUS PadFone 2
  • ASUS PadFone 2
  • ASUS PadFone 2
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać