GRA.pl - RSS

Informacje na bieżąco w Twoim komputerze

Dzięki nowej funkcji powiadamiania RSS, będziesz wiedzieć o wszystkich nowych artykułach, wpisów w blogach oraz premierach pojawiających się na stronie internetowej Gra.pl

Do czego służy RSS?

RSS (ang. Really Simple Syndication) jest XML-owym formatem publikacji treści dostępnych na stronach internetowych. Za jego pomocą serwisy internetowe mogą udostępniać Ci wykaz dostępnych na ich stronach treści. Wystarczy, że do specjalnego programu dodasz link, który podajemy na dole, a najświeższe informacje same Ciebie znajdą! Na ekranie wyświetli Ci się informacja, gdy w portalu Gra.pl pojawią się nowe treści. Jak to możliwe? Czytaj dalej i sprawdź!

Jakie są zalety RSS-ów?

Informacje spływają do specjalnego programu, czytnika RSS, który wyświetli Ci nowe wiadomości, gdy te tylko zostaną opublikowane w MMce. Będziesz na bieżąco z tym, czym żyje miasto!

Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące Cię tematy.

Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co Cię interesuje. Dzięki RSS-om docierasz od razu do wybranego tekstu!

Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej poza "spisem treści" wybranych serwisów internetowych.

Jak korzystać z RSS?

Aby korzystać z informacji zawartych w formacie RSS konieczne jest użycie programu umożliwiającego odczytywanie go, zwanego czytnikiem kanałów RSS (ang. feed reader). Masz do wyboru:

zainstalowanie czytnika RSS, np. polski CafeNews, darmowy RSSreader, RSS Bandit

użycie innej aplikacji z wbudowanym czytnikiem RSS, np. Firefox, Thunderbird, Opera, Safari, Internet Explorer 7, Flock

lub skorzystanie ze specjalnych stron internetowych, np. Google Reader.

Dołącz kanał Gra.pl do czytnika RSS

Aby dołączyć kanał do swojego czytnika RSS, skopiuj adres URL kanału umieszczonego poniżej, a następnie wklej go w polu dodawania subskrypcji w czytniku.

Wszystkie artykuły Gra.pl: http://www.gra.pl/rss-artykuly.xml

Najnowsze artykuły o grach: http://www.gra.pl/rss-gry.xml

Najnowsze artykuły z kategorii sprzęt i nowe technologie: http://www.gra.pl/rss-sprzet.xml

Najnowsze informacje o premierach gier: http://www.gra.pl/rss-premiery.xml

Najnowsze wpisy na blogach Gra.pl: http://www.gra.pl/rss-blogi.xml

Wykorzystuj RSS! Bądź na bieżąco!