drukuj

Konkurs z zabójczymi duetami

Art of Murder: Klątwa Lalkarza

Fot. Redakcja gra.pl

Kiedy dwoje ludzi popełnia zbrodnię, zawsze pojawia się pytanie, czy kiedykolwiek byli by w stanie zrobić coś takiego sami. Co stałoby się, gdyby ich drogi nigdy się nie połączyły?
Odpowiedzi na to pytanie próbuje dostarczyć serial dokumentalny Partnerzy w zbrodni na kanale Crime & Investigation Network Polsat (w niedziele o godz. 21). W serialu zobaczymy trzy duety seryjnych morderców. Pierwszy z nich to bracia Ronnie i Reggie Kray. W latach 60. XX wieku terroryzowali cały wschodni Londyn.

Drugi duet to Kenneth Bianchi i Angelo Buono, para morderców działająca pod koniec lat 70. w Los Angeles. Nazywano ich Dusicielami ze wzgórz.

Ostatnia para to William Burke i William Hare. W XIX wieku w Wielkiej Brytanii zwiększała się liczba studentów zajmujących się anatomią. A ta wymagała ludzkich zwłok dla celów demonstracyjnych. Prawo w Wielkiej Brytanii mówiło, że do takich celów można było używać tylko zwłok ostatnio zabitych przestępców. Przekonania religijne i przesądy nie pozwalały, by cokolwiek demonstrowano na zwłokach porządnych obywateli. Jednak liczba egzekucji była zbyt mała stąd Burke i Hare, wybrali bardziej bezpośrednią metodę by dostarczać świeże zwłoki do szkół medycznych w Edynburgu...

Mamy dla Was dwie gry Art of Murder: Klątwa Lalkarza. W grze wcielamy się w agentkę FBI, Nicole Bonnet i tropimy seryjnego mordercę, który przy swoich ofiarach zostawia lalkę...

Jak wygrać jedną z dwóch gier? Jako zarejestrowany użytkownik napisz w komentarzu pod tym tekstem na podstawie jakiego filmu, serialu lub książki chciałbyś zagrać w grę. I dlaczego. Na odpowiedzi czekamy do 26 lipca.

Zdjęcia

  • Art of Murder: Klątwa Lalkarza
Komentarze
bender
bender czw., 2012-07-19 19:49

Futurama

Dlaczego? Nie ma lepszego serialu - nawet drugi serial Matta Groeninga, Simpsonowie - nie jest tak dobry. A po drugie, każdy mogłby byc Benderem:)

bloomcia
bloomcia czw., 2012-07-19 22:41

"W pół drogi do grobu"

Chciałabym zagrać w grę na podstawie książki Jeaniene Frost, pt. "W pół drogi do grobu". Jest to książka o dziewczynie, która dowiaduje się pewnego dnia, że jest pół wampirzycą. Jej matka została zgwałcona na randce przez wampira i to właśnie główna bohaterka - Catterine - jest owocem tego gwałtu. Teraz chce się odpłacić wszystkim wampirom, których spotyka na drodze i ukarać ich, za czyn jej ojca, a że w połowie jest jedną z nich, doskonale potrafi rozpoznać wampira. Sprawy przybierają jednak inny obrót, gdy w jej życiu pojawia się wampir, w którym się zakochuje.

 

Brakuje mi takiej gry na rynku. Wprawdzie jest gra BloodRayne, jednak w niej wampiry same stają na drodze głównej bohaterki i od razu przechodzą do ataku. Grę na podstawie książki "W pół drogi do grobu" wyobrażam sobie trochę inaczej. Catterine zabijała wampiry w trochę inny sposób, a mianowicie chodziła po klubach, w których byli zwykli śmiertelnicy i wampiry i tam, uwodziła jednego z wampirów, by móc wyjść z nim z klubu i zabić go sztyletem gdzies w środku lasu. Gra taka powinna wyglądać tak, że główna bohaterka miałaby za zadanie współpracować z wampirem, w którym się potem zakochuje (Bones) i zabijać te wampiry, które po prostu łakną ludzkiej krwi (w książce jest tak samo), jednocześnie chroniąc zwykłych śmiertelników. Bohaterka gry miałaby do dyspozycji dwa srebrne sztylety. Początkowo jednak musiałaby w sobie rozkochać wampira, by ten zechciał wyjść z nią z klubu. Gra oczywiście 18+

xDocikx
xDocikx pt., 2012-07-20 09:13

"Dexter"

Nie przepadam za serialami ale "Dexter" ku mojemu zdziwieniu bardzo mi się spodobał. Dexter Morgan na co dzień pracujący jako spec od śladów krwi zaś poza godzinami pracy prowadzi śledztwa na własną rękę, gdy jest pewny kto jest sprawca wymierza mu sprawiedliwą karę (śmierć). Dexter ma kodeks, którego nauczył go ojciec. Jednymi z najważniejszych punktów są "Upewnij się czy dana osoba jest sprawcą" "Nie zostawiaj śladów, nie daj się złapać". Bardzo chciałabym się wcielić w postać Dextera. Z jednej strony być kochającym pracowitym ojcem zaś z drugiej karać zabójców niewinnych osób. Byłoby to coś odmiennego niż gry, które są powszechnie znane.

ZicZac
ZicZac pt., 2012-07-20 13:34

Klan

Ale tylko jeden odcinek, w ktorym hanka zostaje napadnięta przez kartonowe pudła. NAsze zadanie: unikac pudeł. jednak na każdym poziomie jest ich coraz więcej. W trybie kooperacji drugi gracz wciela się w Ryśka i prowadzi taksowkę.

evhino
evhino pon., 2012-07-23 14:55

Efekt Motyla

To jeden z najlepszych thrillerów. Gracz wcielałby się w osobę, która może zmieniać przeszłość. Do wykonania byłoby wiele zadań, aby dotrzeć do tego najważniejszego. Gra mogłaby potoczyć się w różne strony, ale nie zawsze w tą dobrą i wtedy trzeba byłoby cofać się do tej 'złej' decyzji i zmieniać ją na mniej złą. Gra wymagałaby wiele myślenia, skupienia, przewidywania i umiejętności radzenia sobie z konsekwencjami. W grze można by wcielić się w różne postacie, z różnymi historiami. Trochę akcji, strategii, przygody. Film doskonale nadawałby się na grę :)