XCOM 2: War of the Chosen. Rozgrywka i nowości (wideo)

XCOM2: War of the Chosen

XCOM2: War of the Chosen

Fot. Firaxis Games

Nowe frakcje, nowi przeciwnicy, nowe walki. Część możemy zobaczyć już teraz, na wszystko trzeba będzie poczekać do końca sierpnia; do dnia premiery dodatku XCOM 2: War of the Chosen.
W 2012 roku seria XCOM, za sprawą XCOM: Enemy Unknown, wróciła na dobre. Gra studia Firaxis Games świetnie połączyła turową, taktyczną rozgrywkę z tempem i narracją, jakiej nie powstydziłoby się sporo klasycznych gier akcji.
Gra doczekała się sporego dodatku (Enemy Within), a w lutym minionego roku równie udanej kontynuacji, czyli XCOM 2.

Pora na duży dodatek XCOM2: War of the Chosen, który został oficjalnie zapowiedziany podczas czerwcowych targów E3. Nowości szykuje się sporo, chociaż trzon rozgrywki (walka w turach i zarządzanie naszą bazą XCOM) pozostają bez zmian.

Dodatek wprowadzi do gry przede wszystkim nowe frakcje: The Reapers i The Skirmishers, ktore - pomimo wzajemnej nieufności - chcą zakopać topór wojenny i zjednoczyć się w walce ze wspólnym przeciwnikiem.
W tym przypadku będą to hordy Zagubionych wałęsających się po zniszczonych miastach, ale przede wszystkim: tytułowi Wybrańcy.

Nowe frakcje i przeciwnicy oznaczają też nowe taktyki, nowe umiejętności naszych żołnierzy i nowy sprzęt. Sporą część tych nowości omawia Garth DeAngelis, straszy producent prezentując przy okazji gameplay:Premiera XCOM 2: War of the Chosen - na PC, PlayStation 4 i Xbox One - została zaplanowana na 29 sierpnia.

Zdjęcia

  • XCOM2: War of the Chosen
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać