Xbox One: Nowe gry i wsteczna kompatybilność (wideo)

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians

Fot. 343 Industries

Podczas swojej konferencji na E3 w Los Angeles Microsoft miał się czym pochwalić: zestaw nowych tytułów, wsteczna kompatybilność konsoli Xbox One z grami na Xbox 360 i nowe funkcje.
Konferencję firmy z Redmond rozpoczęła się od prezentacji rozgrywki w grze Halo 5: Guardians i zapowiedzi nowego trybu gry wieloosobowej: Warzone (jednoczesna rozgrywka 24 osób rywalizujących z SI lub innymi graczami): 
Następna gra to Forza Motorsport 6, która zadebiutuje 18 września: Później, bo na początku przyszłego roku, zagramy w Gears of War 4: Microsoft zapowiedział także program Game Preview na konsoli Xbox One - gracze uzyskają dostęp do cyfrowych wydań gier jeszcze w trakcie ich produkcji i będą mogli niejako uczestniczyć w procesie ich tworzenia za sprawą komentarzy i sugestii (tak, jak w przypadku Early Access na Steam). Game Preview w formie pilotażowej ma być dostępny już w tym tygodniu.

Ale znacznie wiesze zainteresowanie wywołała ogłoszona na konferencji wsteczna kompatybilność dla gier z konsoli Xbox 360 na konsoli Xbox One: bez dodatkowych opłat, za to z funkcjami znanymi z Xbox One (transmitowanie czy rejestrowanie rozgrywki, zrzuty ekranu).
Premiera jest planowana na koniec tego roku, na start ma być dostępnych ponad 100 gier z konsoli Xbox 360. 

Microsoft zaprezentował wreszcie kontroler Xbox Elite Controller:


Zdjęcia

  • Halo 5: Guardians
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać