World of Tanks na World Cyber Games 2012 (wideo)

World of Tanks
World Cyber Games to największe zawody e-sportowe. Tegoroczna edycja właśnie się zaczyna w chińskim mieście Kunschan. A w tym roku – jako oficjalna dyscyplina – debiutuje gra World of Tanks.
World Cyber Games 2012 zaczynają się 29 listopada. Zmagania zawodników potrwają do 2 grudnia.

Do zawodów w World of Tanks (niezwykle popularnej grze MMO z czołgami w roli głównej w którą na całym świecie gra już ponad 40 000 000 ludzi) przystąpiło 15 drużyn. Rywalizację rozpoczną od fazy grupowej. Dwa najlepsze zespoły zmierzą się potem w fazie pucharowej do trzech zwycięstw.

– Koncentrujemy się na działaniach, które sprawią iż World of Tanks stanie się międzynarodową dyscypliną e-sportową – komentuje Victor Kislyi, prezes Wargaming, firmy odpowiedzialnej za grę. – Wydarzenia takie jak World Cyber Games stymulują wzrost zainteresowania, gdyż zachęcają profesjonalnych graczy do ciągłego szlifowana swoich umiejętności, a nam pokazują co należy udoskonalić, aby wrażenia z gry były jeszcze lepsze.

Walki finałowe o główną nagrodę w World of Tanks odbędą się 1 grudnia. Wszystkie mecze z WCG 2012 będzie można będzie oglądać na oficjalnej stronie zawodów, czyli www.wcg.com. Pozostałe gry turniejowe to StarCraft II: Wings of Liberty, FIFA 12, Cross Fire, DOTA 2 i Warcraft III.

Zdjęcia

  • World of Tanks
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać