World of Tanks: Made in China

World of Tanks

World of Tanks: w aktualizacji 8.2 pojawi się 17 chińskich czołgów

Już wkrótce w grze World of Tanks pojawi się 17 chińskich czołgów. Tak, chińskich. Ale większość z nich będą stanowiły chińskie wariacje na temat maszyn radzieckich. Choć Chińczycy, swoim zwyczajem, parę rozwiązań podpatrzyli też u innych.
Twórcy gry World of Tanks, czyli Wargaming, przedstawili szczegóły aktualizacji 8.2. Tu największą nowością będą wlasnie chińskie maszyny. Nowe drzewko Chin zostanie skomponowane z mocno przerobionych czołgów rosyjskich, francuskich, brytyjskich i amerykańskich. Znajdą się w nim również prototypy, które ostatecznie nigdy nie trafiły do produkcji.– Chińczycy nie tylko produkowali własne czołgi, ale stworzyli unikatowe hybrydy, gruntownie modyfikując najlepsze maszyny na świecie – tłumaczy Mike Zhivets, producent World of Tanks. – Przyszedł czas, aby i ta nacja pokazała swoje techniczne umiejętności. Przygotujcie się na zmierzenie się z szybkością, nieustępliwością i siłą ognia Armii Ludowo-Wyzwoleńczej!

Niemniej trudno uznać chińskie czołgi za jedne z najbardziej znanych maszyn. Na szczęście twórcy gry wiedzą o nich sporo i chętnie takimi informacjami się dzielą.

Pierwsze chińskie czołgi pojawiły się już w 1930 roku, ale prawdziwy rozkwit przyszedł później; wraz z nawiązaniem bardzo bliskiej współpracy z ZSRR. Wówczas do Państwa Środka trafiły czołgi średnie typu T-34-85 i ciężkie IS-2. W późniejszych latach, Chińczycy zrobili kopię T-34-85 i przemianowali ją na Typ 58. Potem Związek Radziecki zgodził na rozpoczęcie w Chinach produkcji T-54. W biegiem lat w czołgu montowano coraz więcej chińskich części, aż wreszcie powstał Typ 56/69/79.

Dość szybko – ze względu na prostotę i niskie koszta produkcji – Chińczycy zaczęli eksportować czołgi. Szybko też powstało sporo ciekawych prototypów, które ostatecznie do produkcji nie weszły. Ale znajdą się w grze:

World of Tanks

Zdjęcia

  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
Komentarze
bender
bender czw., 2012-11-08 16:49

Mogli by wresxcie dodac

Mogli by wresxcie dodac poskie czolgi. Teź by dalo uzbierac kilkanaście maszyn dodajac jakies prototypy czy polskie wersje inncyh czolgów. od razu by sie fajniej grąlo:) 

ytong77
ytong77 czw., 2012-11-08 21:20

Nie wiem

czy tyle polskich by się uzbierało... Zreszta mogą sobie dodawac co chcą, bo ja i tak mam swojego ulubionego jagdpanthera:)