World of Tanks: Czołgi skaczą i latają

World of Tanks

Aktualizacja 8.0 dla World of Tanks jest dostępna od dziś

Gra World of Tanks doczekała się właśnie największej w swojej historii aktualizacji. Zmian jest sporo: od nowych pojazdów, przez kamuflaż i indywidualizację wyglądu własnej maszyny, po zmienioną fizykę rozgrywki i na nowo opracowane mapy. Jest dobrze, a nawet lepiej.
Zmiany nie są rewolucyjne, raczej ewolucyjne. Sowieckie ciężkie czołgi nadal przypominają wiejskiego osiłka, który wali sztachetą prosto między oczy. Nieważne, że niecelnie, byle skutecznie. Niemcy złomują w białych rękawiczkach, Francuzi pędzą na złamanie karku, a Jankesi wolą trzymać się na dystans.

To, co nowe dotyczy jednak nie wyposażenia i rodzajów pojazdów (choć i tu nie zabrakło nowości), a ich zachowania na polu bitwy.

World of Tanks 8.0 wprowadza nową fizykę, która w teście na tankietkach wypada wręcz genialnie. Ale nie ma co się oszukiwać: dostarczy ona niezłej zabawy głównie lekkim czołgom. Dlaczego?

Przy małych gabarytach i potężnym silniku wystarczy rozpędzić się niemal do prędkości dźwięku, a później skakać w stylu Małysza. Można w ten sposób staranować wieżę przeciwnika, lub spaść w przepaść. Wjechać do rzeki (na pokonanie tej przeszkody masz 8 sekund, później utoniesz), lub wspinać się, na niedostępne do tej pory, fragmenty mapy.

Większym i cięższym pozostaje taranowanie lub spychanie słabszego przeciwnika do rzeki lub pod ostrzał jego, lub twojej drużyny.

Nowe będą również dźwięki. W zależności od podłoża (piach, żwir, drewniany mostek, asfalt) gąsienice pojazdu będą szumieć inaczej. Ulepszono sygnały towarzyszące penetracji pancerza i odbicia pocisku. Mając przeciwnika na celowniku otrzymasz również informację o odniesionych przez niego krytycznych obrażeń. Kosmetyki i kalibracji doczekały się również parametry bojowe niemal wszystkich pojazdów.

Świat czołgów wjedzie również do portali społecznościowych. Swoimi osiągnięciami w walce będzie można pochwalić się na twitterze i facebooku.
World of Tanks
Nowe pojazdy
Niszczyciele czołgów ZSRR
SU-100M-1
SU-101 (Uralmash-1)
SU-122-54
Obiekt 263

Nowe czołgi premium
Matilda Black Prince
Panther-M10
Pz IV Schmalturm
SU-122-44 

Zdjęcia

  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
  • World of Tanks
PEPE_AG
Autor:PEPE_AG
Komentarze
AMOK
AMOK czw., 2012-09-27 13:37

Podobno ma się mniej ciąć

Nowy silnik ma też podobno zapewniać płynniejszą rozgrywkę co ważne dla osób z gorszymi komputerami :)

PEPE_AG
PEPE_AG czw., 2012-09-27 14:24

Podobno

@AMOK:

Serwery testowe nie były niestety wolne od lagowania. "Zwalnianie i przycinanie" nie powodowało jednak nadmiernych uciążliwości. Rozgrywka jest szybsza, a dzięki temu płynniejsza. Nie sądzę jednak aby rodzaj komputera ani połączenia internetowego był bez znaczenia. Niestety ma to wpływ.
pozdrawiam
PEPE

L'attaque, tojour l'attaque