World of Tanks: Będzie profesjonalna liga E-sportowa

World of Tanks

Profesjonalna Liga E-Sportowa World of Tanks

A taka nie obędzie się bez nagród. Ile będą mogli zdobyć wirtualni czołgiści? A jakieś… 2 500 000 dolarów.
To oznacza, że niektórzy mogą zaktualizować swoje plany zawodowe i zamiast planowania wyjazdu na zmywak do Anglii zając się na poważnie World of Tanks.

Pora na szczegóły.
Start Profesjonalnej Ligi E-Sportowej World of Tanks wstępnie zaplanowano jeszcze na pierwszy kwartał bieżącego roku. Będą grupowe turnieje regionalne, rozgrywki pucharowe i wielki finał. W pierwszym sezonie rozgrywek pula nagród ma wynieść wspomniane 2 500 000 miliona dolarów.

– Skala popularności e-sportu szybuje w kosmicznym tempie przez ostatnie parę lat, a my osiągnęliśmy ten punkt rozwoju, w którym możemy poświęcić odpowiednie siły i środki, aby World of Tanks rozwijało się dalej w tym kierunku – wyjaśnia Jonghyuk Baak, dyrektor ds. globalnego E-sportu w Wargaming.net, firmie odpowiedzialnej za grę World of Tanks.

– Własna liga e-sportowa pozwoli nam w pełni skupić się nie tylko na tym, aby World of Tanks było wymagającą dyscypliną, ale też równie ciekawą i intersującą dla widza. Teraz mamy odpowiednie narzędzia, aby poszerzyć swoje zaangażowanie w globalny e-sport na niespotykaną dotąd skalę: organizować większe i lepsze turnieje z coraz to wyższymi nagrodami i umożliwić naszym najlepszym profesjonalnym graczom kariery zawodowe z prawdziwego zdarzenia – dodaje Andrei Yarantsau, wiceprezes Wargaming.net.

A chętnych pewnie nie zabraknie. W końcu według danych za 2012 rok w World of Tanks grało 45 milionów ludzi (więcej danych znajdziecie tutaj: World of Tanks: Rok z życia 45 000 000 czołgistów). I jest to już informacja nieaktualna, bo liczba graczy właśnie przekroczyła 50 milionów.

Druga sprawa, że gra ma już za sobą e-sportowy debiut na ostatnich World Cyber Games 2012 w Chinach. 

Zdjęcia

  • World of Tanks
Komentarze
ytong77
ytong77 wt., 2013-02-12 17:35

niezła kasa

i trzeba przyznac, że wargaming niezle się rozwija. jeszcze niedawno czołgi dopiero raczkowały, a teraz miliony graczy, wlasna liga i nowe gry w drodze. Swoja drogą, to ciekawe czy World of Warplanes i World of Warship tez będa takei popularne?