World of Tanks: 100 000 dolarów do zdobycia

World of Tanks

Jeden turniej to nie wszystko, bo niedawno twórcy gry zapowiedzieli też stworzenie Profesjonalnej Ligi E-Sportowej World of Tanks

To pula nagród w GeForce World of Tanks Open Tournament, nowym turnieju dla wirtualnych czołgistów. Zapisy już ruszyły.
Organizatorem turnieju jest Nvidia, stąd nie dziwi fakt, że uczestnicy turnieju będą walczyć o nagrody w postaci kart graficznych Nvidia GeForce GTX serii 600. Ale w wielkim finale do wygrania będą już nagrody w wysokości 100 000 dolarów

– Gra World of Tanks doskonale łączy rozgrywkę drużynową, strategię i akcję, dzięki czemu przypadła do gustu graczom ceniącym sobie współzawodnictwo – komentuje Kevin Van Ness z północnoamerykańskiego oddziału studia Wargaming (twórców gry).

A tych nie brakuje – w styczniu gra ustanowiła rekord Guinnessa w kategorii największej liczby podłączonych jednocześnie graczy. Tego dnia na rosyjskim serwerze odnotowano 190 541 czołgistów.

Wstępna rejestracja dla zespołów już ruszyła, a 28 marca rozpoczną się otwarte zapisy, które potrwają dwa tygodnie.

W turnieju mogą wciąż udział gracze z pięciu regionów świata: Chin, APAC (Tajwan, Korea, Australia i Singapur), obu Ameryk, Europy i Rosji. Pięciu zwycięzców regionalnych turniejów stanie do walki – na koszt organizatora – w rozgrywkach finałowych. Nie wiadomo jeszcze tylko kiedy i gdzie będzie rozegrany finał.

W rozgrywkach turniejowych wezmą udział siedmioosobowe drużyny, grające do trzech wygranych. Turniej będzie trwać minimum 4 tygodnie, a najlepsi gracze z każdej grupy przejdą do dwuetapowej rundy eliminacyjnej.

Walki będą oczywiście transmitowane na żywo w serwisach GeForce.com i Twitch TV. W roli komentatorów wystąpią David „Nagatron" Williams i James „Relics" Starr.

Wszystkie szczegóły i zasady turnieju znajdziecie na stronie esports.geforce.com.

GeForce World of Tanks Open Tournament

Zdjęcia

  • World of Tanks
Komentarze
MicMus
MicMus czw., 2013-03-21 18:04

. . .

Fajnie było by wygrać, w ogóle fanie by było się załapać do turnieju.

Ja tam nawet nie próbuje, nie dość, że od niedawna gram to jeszcze chyba tylko raz czy dwa razy mecz wygrałem xD

Polecamy