World of Tanks: 100 000 dolarów do zdobycia

World of Tanks

Jeden turniej to nie wszystko, bo niedawno twórcy gry zapowiedzieli też stworzenie Profesjonalnej Ligi E-Sportowej World of Tanks

To pula nagród w GeForce World of Tanks Open Tournament, nowym turnieju dla wirtualnych czołgistów. Zapisy już ruszyły.
Organizatorem turnieju jest Nvidia, stąd nie dziwi fakt, że uczestnicy turnieju będą walczyć o nagrody w postaci kart graficznych Nvidia GeForce GTX serii 600. Ale w wielkim finale do wygrania będą już nagrody w wysokości 100 000 dolarów

– Gra World of Tanks doskonale łączy rozgrywkę drużynową, strategię i akcję, dzięki czemu przypadła do gustu graczom ceniącym sobie współzawodnictwo – komentuje Kevin Van Ness z północnoamerykańskiego oddziału studia Wargaming (twórców gry).

A tych nie brakuje – w styczniu gra ustanowiła rekord Guinnessa w kategorii największej liczby podłączonych jednocześnie graczy. Tego dnia na rosyjskim serwerze odnotowano 190 541 czołgistów.

Wstępna rejestracja dla zespołów już ruszyła, a 28 marca rozpoczną się otwarte zapisy, które potrwają dwa tygodnie.

W turnieju mogą wciąż udział gracze z pięciu regionów świata: Chin, APAC (Tajwan, Korea, Australia i Singapur), obu Ameryk, Europy i Rosji. Pięciu zwycięzców regionalnych turniejów stanie do walki – na koszt organizatora – w rozgrywkach finałowych. Nie wiadomo jeszcze tylko kiedy i gdzie będzie rozegrany finał.

W rozgrywkach turniejowych wezmą udział siedmioosobowe drużyny, grające do trzech wygranych. Turniej będzie trwać minimum 4 tygodnie, a najlepsi gracze z każdej grupy przejdą do dwuetapowej rundy eliminacyjnej.

Walki będą oczywiście transmitowane na żywo w serwisach GeForce.com i Twitch TV. W roli komentatorów wystąpią David „Nagatron" Williams i James „Relics" Starr.

Wszystkie szczegóły i zasady turnieju znajdziecie na stronie esports.geforce.com.

GeForce World of Tanks Open Tournament

Zdjęcia

  • World of Tanks
Komentarze
MicMus
MicMus czw., 2013-03-21 18:04

. . .

Fajnie było by wygrać, w ogóle fanie by było się załapać do turnieju.

Ja tam nawet nie próbuje, nie dość, że od niedawna gram to jeszcze chyba tylko raz czy dwa razy mecz wygrałem xD