Wiedźmin: 6 lat, 6 milionów sprzedanych gier (infografika)

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt, najlepiej sprzedający się wiedźmin na świecie.

26 października 2007 roku do sprzedaży trafiła gra Wiedźmin. A dziś twórcy serii pochwalili się, że na całym świecie sprzedało się 6 000 000 gier z Geraltem w roli głównej.
Druga część – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – na PC pojawiła się w 2011 roku, by rok później pojawić się także na konsoli Xbox 360.
Obie gry zdobyły ponad 200 nagród i dorobiły się bardzo dobrych recenzji. Średnia ocen pierwszego Wiedźmina w serwisie metacritic.com to 86 punktów, a drugiego: 88.

– Dobre gry RPG sprzedają się przez długi czas, co jest jednym z wyróżników gatunku. Pierwsza i druga część serii wiedźmińskiej cieszyły i cieszą się ogromnym uznaniem wśród graczy i krytyków branżowych. Utrzymująca się dobra sprzedaż poprzednich części stale poszerza grono fanów Wiedźmina, co jest kolejnym czynnikiem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłą sprzedaż Wiedźmina 3 – komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

A Adam Badowski, szef studia odpowiedzialnego za serię, czyli CD Projekt RED dodaje: – Ciężko uwierzyć, że to już tyle lat. Tworzenie gier to coś niesamowitego, spełnienie marzeń wielu z nas. Wkładamy całe serce w naszą pracę, bo  chcemy aby gracze czerpali z gier prawdziwą przyjemność. Zawsze wierzyliśmy, że dialog z graczami może wstrząsnąć korporacyjną stroną rynku gier wideo: jesteśmy przeciwnikami DRM, jesteśmy przeciwni płatnym DLC które nie wnoszą istotnej wartości do gry. Wspólnie zmieniamy tę branżę. Mam nadzieję, że w przeciągu kolejnych lat będziemy mieli jeszcze niejedną okazje do świętowania.

Wszystko wskazuje na to, że rzeczonych okazji nie zabraknie. W przyszłym roku ukaże się przecież Wiedźmin 3: Dziki Gon. Będą też komiksy tworzone przez wydawnictwo Dark Horse Comics i gra planszowa Witcher Adventure Game.

A minione sześć lat z Gearltem podsumowali sami twórcy w specjalnej infografice:

Wiedźmin w liczbach

Zdjęcia

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać