Wiedźmin: 4 000 000 sprzedanych gier

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Fot. Redakcja gra.pl

Wiedźmin bije kolejne rekordy. Dziś, ponad pięć lat po debiucie pierwszej gry z Geraltem w roli głównej, twórcy ogłosili, ze na całym świecie sprzedało się już 4 miliony egzemplarzy wszystkich Wiedźminów.
Do tej pory największy udział w tych czterech milionach ma pierwsza część Wiedźmina z 2007 roku. Jej sprzedaż w kwietniu tego roku przekroczyła próg dwóch milionów. I wciąż się sprzedaje, w czym niemała zasługa wersji na Maca.

– Pierwsza część Wiedźmina na tę platformę sprzedaje się powyżej naszych oczekiwań. Liczymy, że nowszy tytuł przyciągnie jeszcze więcej fanów. Dobra sprzedaż pierwszego Wiedźmina kilka lat po premierze, pokazuje, że gry z gatunku RPG świetnie sprzedają się latami – komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED. W Wiedźmina 2 na komputerach Apple będzie można zagrać już jesienią tego roku.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na PC ukazał się w maju 2011 i w ciągu roku sprzedano już ponad 1 100 000 sztuk. Najmłodszy w rodzinie, czyli Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xbox 360 też radzi sobie bardzo dobrze. 17 kwietnia tego roku do sklepów trafiło 500 000 egzemplarzy i wciągu pierwszego tygodnia kupców znalazła połowa nakładu.

– Jestem wciąż zadziwiony rezultatem, jaki osiągnęła seria Wiedźmin. Wielu graczy, bez względu na platformę, zostało wciągniętych przez żywy i rozbudowany świat, jaki stworzyliśmy – dodaje Adam Badowski, dyrektor studia CD Projekt RED.

A jakie są plany?

CD Projekt RED chce sprzedać 10 milionów własnych gier do końca 2015 roku. Sam Wiedźmin do tego nie wystarczy, ale CD Projekt RED pracuje przecież już nad zupełnie nowym tytułem, Cyberpunk, o którym możecie przeczytaj TUTAJ.

Zdjęcia

  • Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać