Wiedźmin 3: Dziki Gon. Sprzedano 4 miliony gier

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fot. CD Projekt RED

W ciągu dwóch pierwszych tygodni od premiery, gracze na całym świecie kupili 4 miliony Wiedźminów. A nakłady na produkcję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zwróciły się już w dniu premiery.
- Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję - komentuje w informacji prasowej Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Ale trudno się dziwić.
Jeszcze przed premierą liczba zamówień przedpremierowych na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła poziom półtora miliona egzemplarzy.
Za tym poszły bardzo dobre recenzje. W serwisie metacritic.com średnia ocen Wiedźmina to 93 na 100 (na PC i PlayStation 4. Na Xbox One: 91 na 100).

To musiało napędzić sprzedaż. Dość powiedzieć, że od trzech tygodni Wiedźmin zajmuje 1. miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży na Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych Sony Wiedźmin 3: Dziki Gon był najlepiej sprzedającym się tytułem w PlayStation Network w maju.

- Sprzedaż do użytkowników końcowych, zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia - dodaje Adam Kiciński.

Świetna sprzedaż to również świetna okazja na list otwarty, jaki wystosował Marcin Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt Red:
"Gdy gra wylądowała na półkach, na całym świecie pojawiły się świetne recenzje. Otrzymaliśmy od Was masę wiadomości - forum pękało w szwach, maile nie przestawały przychodzić; byliście z nami na nocnych otwarciach, w mediach społecznościowych i na portalach traktujących o grach - czytamy w liście. - Nie ma przyjemniejszej rzeczy dla twórców gier niż taki widok. Dlatego chciałbym Wam za to serdecznie podziękować: bez fanów z Polski Wiedźmin nie był by tą grą, którą jest dziś.

Iwiński odnosi się także do pierwszych wyników sprzedaży:
"To dla nas znak, że obrana przez CD Projekt RED ścieżka prowadzi w dobrym kierunku i pokazuje nam, że warto publikować darmowe DLC i nie zapominać, dla kogo i po co tworzy się gry".


Dowiedz się więcej o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zdjęcia

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon
Komentarze
ZicZac
ZicZac wt., 2015-06-16 00:21

Świetna gra

Mam nadzieję, że przekroczą 10 milionów. Dla mnie to jedna z pięciu najlepszych gier w jakie grałem.