Tyranny: Bastard's Wound. Nowe misje, historie i nowa lokacja (wideo)

Tyranny: Bastard's Wound

Tyranny: Bastard's Wound

Fot. Obsidian Entertainment

O tym, jak trudno być złym i jak łatwo stracić lojalność towarzyszy, których właśnie lepiej poznaliśmy. Dodatek Tyranny: Bastard's Wound już jest.
Znane i lubiane studio Obsidian Entertainment (choćby za takie tytuły jak Neverwinter Nights II, Fallout: Nev Vegas, KoTOR 2) ostatnimi czasy jest jeszcze bardziej lubiane - za sprawą takich gier jak Pillars of Eternity czy Tyranny.

Pierwszy tytuł to klasyczna gra RPG w stylu Baldour's Gate czy wspomniane Neverwinter Nights II. Tyranny na pierwszy rzut oka wygląda podobnie; zwłaszcza w kwestii mechaniki rozgrywki. Fabularnie oferuje jednak coś zupełnie innego.

W takich grach zazwyczaj walczymy ze złem, walczymy o ocalenie świata/krainy przed najeźdźcą i ratujemy albo pomagamy wszystkim dookoła. W Tyranny to jednak zło zwyciężyło. Świat został opanowany przez Hegemona Kyrosa i jego armie.
My wcielamy się "urzędnika" Kyrosa, który wprowadza nowy ład i porządek na podbitych ziemiach. I raczej wybieramy między mniejszym a większym złem. Mówiąc krótko: stoimy po drugiej stronie barykady.

Gra doczekała się bardzo dobrych recenzji. Doczekała się też niewielkiego dodatku Tales from The Tiers. Pora na coś większego, czyli Bastard's Wound.

Bastard's Wound oferuje nowe historie i postaci, w tym bliższe spojrzenie na świat zwierzców i los tajnej osady uchodźców oraz zupełnie nowe zadania związane z trzema najbardziej zapadającymi w pamięć towarzyszami.

Znajdziemy w nim nową część świata Teras (skoncentrowaną wokół osady zbiegów wojennych).
Dowiemy się też więcej o naszych towarzyszach z podstawowej wersji gry, czyli o Zwrotce, Bariku oraz Lantrym. Dodatek kosztuje 14,99 euro (na Steam. W polskich sklepach znajdziemy go w cenie poniżej 45 złotych).

Wraz z dodatkiem gra doczekała się też darmowej aktualizacji z nowymi dialogami, rozszerzeniem zawartości w III akcie oraz możliwością uzyskania zupełnie nowego zakończenia.

 

Zdjęcia

  • Tyranny: Bastard's Wound
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać