Twórcy Wiedźmina odznaczeni przez prezydenta Komorowskiego

Wiedźmion 3: Dziki Gon

Studio CD Projekt RED pracuje teraz m.in. nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon

A dokładnie: dwóch założycieli CD Projekt i szef studia CD Projekt RED. Cała trójka otrzymała Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. A prezydent dostał Wiedźmina.
Michał Kiciński, Marcin Iwiński i Adam Badowski odznaczenia otrzymali wczoraj, na Zamku Królewskim w Warszawie. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

 

- Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier „Wiedźmin” nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj – napisali nagrodzeni twórcy CD Projekt w specjalnym liście do prezydenta Komorowskiego.

 

A prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w prezencie kolekcjonerską edycję gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Taką samą, jaką podczas wizyty w Polsce otrzymała prezydent USA, Barack Obama, a całkiem niedawno także prezydent Bułgarii, Rosen Plewnelijew.

 

Ciekawe, ilu prezydentów dostanie grę Wiedźmin 3: Dziki Gon?

Zdjęcia

  • Wiedźmion 3: Dziki Gon
Komentarze
MicMus
MicMus sob., 2013-05-04 14:29

. . .

Gdyby oni jeszcze w ogóle się grami interesowali :P Ja bym na ich miejscu taką EK podpisał i wystawił na aukcję charytatywną :) Miło, że zostali docenieni, ale polityka jak i politycy niech się lepiej trzymają od branży jak najdalej ; p

ytong77
ytong77 sob., 2013-05-04 15:36

ciekawe

czy któryś postawił popiersie Geralta na biurku? 

MicMus
MicMus sob., 2013-05-04 16:14

. . .

@ytong77:

Szkoda, że jak nasz udziela wywiadu to nie ma biurka może postawił :P A Obama w popiersiu pewnie ukrył guzik do rakiet xD