Tour de France 2013: Oficjalna gra na smartfony i tablety (wideo)

Tour de France 2013

Tour de France 2013, czyli Wielka Pętla na smartfonie.

Tegoroczna – setna – edycja Wielkiej Pętli startuje 29 czerwca. Ale już teraz można ściągnąć oficjalną grę Tour de France 2013 na smartfony i tablety.
Gra jest dziełem firmy Playsoft z Gdańska i jest dostępna na iOS (w cenie 3,99 dolara) i Android (15,50 złotych).

Jak zapewniają twórcy, w grze znajdziemy prawdziwe trasy, czyli od pierwszych etapów rozgrywanych (po raz pierwszy w historii wyścigu dookoła Francji) na Korsyce po klasyczny finisz na Polach Elizejskich w Paryżu.

A jakie jest nasze zadanie?
Zarządzanie własna ekipą kolarską, gdzie znajdziemy nazwiska prawdziwych kolarzy. Decydujemy o tym, czy wysłać naszych ludzi do ucieczki, kiedy rozpocząć sprint przed meta, kiedy podjechać do wozu technicznego po bidony czy wreszcie o tym, w którym momencie zaatakować na podjeździe.
I tak, jak w prawdziwej Wielkiej Pętli, przez 21 etapów walczymy przede wszystkim o żółtą koszulkę, ale do zdobycia jest trykot najlepszego górala, sprintera czy lidera klasyfikacji punktowej. Brakuje tylko komentarza Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego…

– To zaszczyt, że zostaliśmy wybrani do stworzenia gry na setną edycję tak znanego wydarzenia, jakim jest Tour de France. Praca nad grą trwała łącznie niemal 3 miesiące przy udziale 18 osób, w tym 6 programistów oraz 4 testerów – mówi Laurent Hue, producent gry z gdańskiego oddziału firmy Playsoft. – Jesteśmy dumni z końcowego efektu i mamy nadzieję, że gracze oraz fani kolarstwa nie będą zawiedzeni.

A sama gra Tour de France 2013 wygląda tak:

Tour de France 2013
Tour de France 2013
Tour de France 2013
Tour de France 2013

Zdjęcia

  • Tour de France 2013
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać