Torment: Tides of Numenera. Kim możesz być w Dziewiątym Świecie (wideo)

Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

Fot. inXile Entertainment

W grze Torment: Tides of Numenera do wyboru będziemy mieli trzy klasy postaci. Na początek twórcy prezentują Nano. To magowie, którzy nie korzystają z magii...
Uniwersum Torment: Tides of Numenera zostało stworzone przez legendę gier fabularnych, Monte Cooka. To Ziemia za miliard lat.

W tym czasie powstawały i upadały kolejne cywilizacje. A dokładnie osiem, dlatego tez akcja gry rozgrywa się w Dziewiątym Świecie.

Poprzednie cywilizacje pozostawiły po sobie Numenery, tajemnicze maszyny, dzięki którym obecnie żyjący mogą przetrwać. To właśnie one będą najważniejsze dla Nano.

To jedna z trzech klas postaci, jakie będą dostępne w grze. Można ich uznać za odpowiedników magów z innych produkcji. Swoją reputację w Dziewiątym Świecie zyskali za sprawą biegłości w korzystaniu ze starożytnej wiedzy, która dla zwykłych ludzi jest niczym magia.

Na jakie korzyści możemy liczyć wybierając Nano? Przede wszystkim na premię do intelektu i poszerzoną wiedzę o Dziewiątym Świecie. A umiejętność sondowania myśli oznacza także większy zasób wiedzy o napotkanych istotach i znacznie większy wpływ na przebieg rozmów.

Kiedy zaś dojdzie do walki, Nano powinien trzymać się na dystans i korzystać z ezoterii i starożytnych urządzeń. Nano może też uzdrawiać towarzyszy, teleportować ich na polu bitwy, czy wreszcie przyzywać iluzoryczne stworzenia.

Wszystko razem wygląda mniej więcej tak:


Nad grą Torment: Tides of Numenera pracuje studio inXile Entertainment Briana Fargo, które ma już na koncie Wasteland 2. premiera nowej produkcji jest wstępnie planowana na pierwszą połowę przyszłego roku, a światowym wydawcą gry będzie Wydawnictwo Techland. 

Zdjęcia

  • Torment: Tides of Numenera
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać