Tomb Raider: Karolina Gorczyca jako Lara Croft (wideo)

Tomb Raider

Tomb Raider: Karolina Gorczyca, polska Lara Croft

Polski wydawca długo nie zdradzał, kto użyczy głosu Larze Croft w najnowszej odsłonie gry Tomb Raider. Teraz już wszystko wiadomo. Wiadomo także, kto nie będzie musiał słuchać polskiej wersji językowej.
Zacznijmy od informacji podstawowych: gra Tomb Raider do sklepów trafi 5 marca. Na PC, Playstation 3 i Xbox 360. Wszędzie będzie pełna, polska wersja językowa.

A w niej, w głównej roli wystąpi Karolina Gorczyca.

Poszukiwania odpowiedniej aktorki trwały ponoć bardzo długo, a wszystko skończyło się zwycięstwem Karoliny Gorczycy w castingu.

– Urzekła nas zarówno wdziękiem, jak i barwą głosu doskonale pasującą do roli. Wybór wydaje nam się tym bardziej trafiony, że Karolina wygrała w plebiscycie fanów Tomb Raider na najlepszą odtwórczynię roli Lary Croft na najpopularniejszej polskiej stronie serii laracroft.pl oraz znalazła się w czołówce najwyżej typowanych do tej roli aktorek na portalu Filmweb.pl – czytamy w oficjalnej informacji.

A jak wyszło?
Na razie jest tylko nowy trailer z polskim dubingiem:

 

Karolina Gorczyca to absolwentka krakowskiej PWST. Na scenie zadebiutowała na drugim roku studiów w krakowskim Teatrze Stu rolą Darii w Biesach Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Kinowy debiut zaliczyła rolą Kasi Darskiej w Korowodzie, a potem można ją było zobaczyć w Ostatniej Akcji, Porze Mroku, Miłości na wybiegu czy Skrzydlatych Świniach. I w kilku serialach: Czas Honoru, Majka, Usta Usta.

Niemniej nie wszyscy przepadają za polskimi głosami w grach. I tu będzie mały problem. O ile w wersji na PC i Playstation 3 będzie także oryginalna wersja językowa do wyboru, to na Xbox 360 już nie. Dlaczego? Jak tłumaczy Cenega, polski wydawca gry, wersja na Xbox 360 z powodu ograniczenia wielkością płyty DVD nie będzie zawierać angielskiej ścieżki językowej.

I jeszcze dla przypomnienia: w oryginalnej wersji w Larę wcieli się Camilla Luddington. Szczegóły znajdziecie tutaj: Tomb Raider: Oto nowa Lara Croft 

Zdjęcia

  • Tomb Raider
Komentarze
bender
bender czw., 2013-01-10 14:01

dramatu nie ma

ale i tak bede grał z angielskimi glosami

AMOK
AMOK czw., 2013-01-10 14:40

ładny ma głos

ale to "yh" i "ah" może denerwować ;D no chyba, że Pani Karolina robiłaby tak na żywo, a nie w grze...
 

ytong77
ytong77 czw., 2013-01-10 15:53

Słuchałbym

Ale ta oryginalna lara bardziej mi sie podoba

Bazinga
Bazinga pt., 2013-01-11 22:51

Fajna aktorka

i daje rade. Nie ma co narzekać, bo zawsze mogloby byc gorzej i mogliby jakąs Grycankę wrzucić...