Tomb Raider: Dobre oceny nie są złe

Tomb Raider

Premiera gry Tomb Raider już 5 marca. W polskiej wersji językowej (na PC, Playstation 3 i Xbox 360) w roli głównej usłyszymy Karolinę Gorczycę

Kiedy twórcy uznanej serii zapowiadają zmiany i nowe otwarcie, można się bać. Na szczęście w przypadku nowej odsłony przygód Lary Croft jest zupełnie inaczej i Tomb Raider zbiera świetne oceny.
Jasne, można się pojedyńczymi ocenami nie przejmować, ale w tym wypadku jest już ich całkiem sporo. I wszystkie są bardzo dobre. Wystarczy rzuty oka na listę:

· Telegraph.co.uk 5/5
· Game Informer 9,25/10
· IGN 9,1/10
· Polygon 9/10
· Ausgamers 9/10
· CVG 9/10
· Stevivor.com 9/10
· Official Xbox Magazine 8,5/10
· Destructoid 8,5/10
· Eurogamer 8/10
· Edge 8/10
· OXM 8/10

Tomb Raider proponuje właściwie zupełnie inną wizję Lary. To brutalna, pełna akcji gra w której poznajemy Larę na początku jej kariery poszukiwaczki przygód. Tajemnicza wyspa u wybrzeży której rozbija się statek z Larą owszem; wygląda dobrze, ale na pewno nie jest to wymarzone miejsce na wakacje. Właściwie wszystko, co tu żyje stanowi zagrożenie.

I stąd, między innymi, wynikają zachwyty zagranicznych recenzentów. Chwalą dobrą historię, emocjonującą rozgrywkę i walkę. I nawet mało kto narzeka, że zagadek jest mniej. W sumie jedyne poważniejsze zarzuty dotyczą tego, co w przypadku tej gry i tak jest tylko dodatkiem, czyli multiplayera.

Na chwilę obecną Tomb Raider w serwisie matacritic.com może się pochwalić całkiem wysoką średnią ocen: 88/100 (Playstation 3) i 86/100 (Xbox 360).

Zdjęcia

  • Tomb Raider
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać