Sword Coast Legends: Gra ukaże się także na PlayStation 4 i Xbox One

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends

Fot. n-Space

Sword Coast Legends ma być klasyczną grą RPG opartą na systemie Dungeons & Dragons. Wersję na PC zapowiedziano już kilka miesięcy temu, a dziś twórcy poinformowali, że gra ukaże się także na PlayStation 4 i Xbox One.
Ostatnio informacje o grach RPG w starym stylu, które trafią na nowe konsole, pojawiają się coraz częściej. Na PlayStation 4 i Xbox One będzie chociażby Wasteland 2 czy Divinity: Original Sin.
A to nie wszystko.

Dziś studio n-Space pracujące nad grą Sword Coast Legends, ogłosiło, że w tym samym kierunku podąża i ich gra. Ta na PC, Mac i Linux zadebiutuje 8 września, a wersje konsolowe będą gotowe "jeszcze w tym roku".

- Od samego początku mieliśmy dwa jasno wyznaczone cele: odtworzyć klasyczne doznania sesji D&D dla czterech graczy i mistrza gry, a także przywrócić do życia pamiętne rozgrywki D&D z przeszłości - wyjaśnia mówi Dan Tudge, prezes n-Space i twórca Sword Coast Legends i dodaje, że po pierwszych prezentacjach gry pojawiało się coraz więcej próśb o wersje konsolowe. - Musieliśmy więc wrócić do punktu wyjścia, aby wszystko przemyśleć i przygotować grę w sposób, który nie ujmowałby nic z naszej pierwotnej wizji rozgrywki dla graczy pecetowych.

Jak na razie zapowiada się to wszystko bardzo ciekawie. W grze na graczy ma czekać rozbudowana kampania dla jednego gracza ze złożoną fabułą osadzoną w egzotycznych lokacjach Wybrzeża Mieczy. Równie rozbudowana ma być mechanika walki. Będzie wreszcie tryb Mistrza gry w czasie rzeczywistym. A wszystko w oparciu o zasady piątego wydania Dungeons & Dragons.

Dowiedz się więcej o grze Sword Coast Legends

Zdjęcia

  • Sword Coast Legends
  • Sword Coast Legends
  • Sword Coast Legends
  • Sword Coast Legends
  • Sword Coast Legends
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać