Steam Family Sharing: Dzielimy się grami

Steam Family Sharing

Steam Family Sharing

Gry ze swojej biblioteki Steam będziemy mogli pożyczyć nawet 10 osobom. I to już za tydzień, kiedy wystartuje beta programu Steam Family Sharing. Jak będzie wyglądało granie w pożyczone tytuły?
Zasady są określone dość jasno, choć nie wszystkie szczegóły są znane. Na razie Valve podzieliło się podstawowymi założeniami programu Steam Family Sharing.

Na czym to wszystko polega?
Chcemy zagrać w grę, którą ma nasz znajomy. Wysyłamy do niego do niego prośbę o autoryzację naszego komputera. Kiedy znajomy autoryzuje, otrzymujemy dostęp do całej jego biblioteki Steam. I możemy grać.

Zawsze i we wszystko?
Nie.
W danej chwili konkretna biblioteka gier na Steam może być używana przez jedna osobę. Jeżeli gramy w coś pożyczonego, a właściciel zaloguje się na swoje konto, dostaniemy kilka minut na skończenie gry. Lub jej kupno. I nie ma tu znaczenia, że właściciel konta będzie chciał zagrać w inną grę niż pożyczający. Właściciel zawsze ma pierwszeństwo.

Nie wszystkie gry będą dostępne Steam Family Sharing. Chodzi tu o tytuły korzystające jeszcze z innych kont (np. Uplay czy Origin). Poza tym obowiązywać będą blokady regionalne.
Grając w pożyczoną grę, nasze osiągnięcia i postępy będą zapisywane w Chmurze Steam, więc gracze nie będą sobie wchodzić w paradę.

Za tydzień rozpocznie się beta całego systemu. Chętni mogą dołączyć tutaj.

Zdjęcia

  • Steam Family Sharing
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać