Sniper: Ghost Warrior 2. Siberian Strike. Dodatek będzie lepszy od gry?

Sniper: Ghost Warrior 2. Siberian Strike

Sniper: Ghost Warrior 2 nie jest strzałem w 10. Może dodatek Siberian Strike trafi bliżej środka tarczy?

Gra Sniper: Ghost Warrior 2 zadebiutowała tydzień temu, a już za tydzień dostanie duży dodatek. I to zupełnie inny od całej gry. Czego się spodziewać po Siberian Strike?
Gra Sniper: Ghost Warrior 2 stworzona przez polskie studio CI Games kosztowała 20 milionów złotych, ale nie zbiera zbyt dobrych recenzji. Głównie dla tego, że swoboda gracza jest tu ograniczona do minimum. Zazwyczaj podążamy tuż za spotterem i eliminujemy kolejne cele wedle odgórnie narzuconej kolejności. A kiedy nie ma spottera, to nie wiele się zmienia, bo i tak mamy tylko jedną drogę.

Na dodatek na niskim i średnim poziomie trudności na minimapie znajdziemy dokładnie oznaczonych wszystkich przeciwników. Nie trzeba się skradać ani rozglądać. Podchodzimy, likwidujemy i idziemy dalej. I tak w kółko...

To ma zmienić dodatek Siberian Strike. Ten ukaże się już 27 marca i nie będzie tani: 800 MSP, 9.99 dolara/euro na Playstation Network i na platformie Steam.

Siberian Strike – zgodnie z nazwą – zabierze nas na Syberię; do miasta Birsovik i pozwoli na eksplorację otwartych lokacji. Gracze nie będą naprowadzani na cel, a jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu będzie sprawne posługiwanie się mapą.

W Birsovik znajduje się – oczywiście tajna – baza doświadczalna, w której opracowywane są nowe bronie. Wysłany na miejsce oficer CIA, który miał dokonać infiltracji placówki nagle przestaje się odzywać. Amerykanie organizują misję ratunkową w postaci wysłania bohatera podstawki, czyli snajpera Cole'a „Sandmana" Andersona...

Brzmi to ciekawiej niż podstawowa wersja gry. Ale pozostanie jeszcze jeden problem: niewykorzystanie olbrzymiego potencjału silnika graficznego CryEngine 3, na którym powstała gra.

Sniper Ghost Warrior 2 Siberian Strike
Sniper Ghost Warrior 2 Siberian Strike
Sniper Ghost Warrior 2 Siberian Strike
Sniper Ghost Warrior 2 Siberian Strike

Zdjęcia

  • Sniper: Ghost Warrior 2. Siberian Strike
Komentarze
MicMus
MicMus pt., 2013-03-22 17:14

. . .

Sory za słowo, ale to świństwo z ich strony. Ja rozumiem gdyby dodatek był za free, ale jeszcze płacić za coś co jest pewnie wyciętym fragmentem z gry.

ZicZac
ZicZac pt., 2013-03-22 17:20

Dziś wszyscy tak robią

@MicMus:

Jasne, są dobre dodatki jak choćby te do Fallout NV, a są i glupie pakiety mapek jak do więszośći gier albo takie wycinki z podstawki, jak w Mafii II. Ale tu dziwnie wygląda cena, bo przecież w Poslce gra na PC kosztuje ok. 70 złotych. A dodatek wychodzi niewiele taniej...  

MicMus
MicMus pt., 2013-03-22 19:55

. . .

@ZicZac:

To swoją drogą, ale np DLC do Fallouta opłacało się kupować tak czy inaczej, a tu sensu osobiście nie widzę. Niby dają swobodę, ale ta swoboda powinna być w podstawowej wersji już, a nie DLC.

ZicZac
ZicZac pt., 2013-03-22 21:00

Patrzymy na ten

@MicMus:

dodatek trochę przez pryzmat tego, że to nie jest dobra gra. Gdyby była dobra, to można by się cieszyć, że nowe lokacje, nowa styl rozgrywki i nowa historia. Na "papierze" wygląda to dobrze. A że wycięte? Z Mafią II było tak samo, ale Mafia jak dla mnie była i jest świetną grą z kompletną historią. Dlatego mogłem przeboleć, że wszystkie misje dodatkowe sprzedali mi oddzielnie.

MicMus
MicMus pt., 2013-03-22 21:32

. . .

@ZicZac:

Prawa też, że dużo zależy od gry. Np dużo ludzi narzeka na DLC do serii Mass Effect czy Dragon Age, a tam było dużo pierdółek w postaci broni czy strojów, ale ja np nie mogłem grać bez DLC xD ME jak i DA są dla mnie tak ważnymi seriami i tak mi się przyjemnie grało, że nie żałowałem na DLC. Są też perełki, wielkie dodatki jak np do GTA4 :)

A tu nie wiem kto pokusi się na to DLC.

ZicZac
ZicZac pt., 2013-03-22 21:38

Nawet jak

niewielu graczy kupi, to CI games na tym nie straci. W końcu to część gry, którą już raz sprzedali :)