Sniper: Ghost Warrior 2. Premiera i wymagania dla snajperów

Sniper: Ghost Warrior 2

Gra Sniper: Ghost Warrior 2 ma swoją premierę - w polskiej, kinowej wersji językowej - na PC, Playstaion 3 i Xbox 360

Siedem godzin wstrzymywania oddechu, czołgania się w krzakach i wypatrywania przez lunetę najmniejszego ruchu. Dziś premiera polskiej gry Sniper: Ghost Warrior 2.
Skąd te siedem godzin? Na tyle szacują czas przejścia kampanii dla jednego gracza sami twórcy, czyli polskie studio CI Games. A to, przy dzisiejszych standardach, jest nawet znośnym wynikiem.

Co nas czeka w tym czasie?
Wcielamy się w tytułowego snajpera. W tym to członek elitarnego, amerykańskiego oddziału Ghost Warrior. W jego skórze zwiedzimy kawałek świata – a to tropikalną dżungle, a to Tybet, a to Sarajewo.

– Prace nad grą zaczęliśmy jeszcze przed premierą części pierwszej – opowiada Michał Sroczyński, producent gry. – Wtedy nie wszystko nam od razu wyszło. W Sniper: Ghost Warrior 2 formuła gry jest ta sama, tylko poprawialiśmy i dodawaliśmy. Albo rezygnowaliśmy z tego, co się nie sprawdziło. Dlatego nie ma misji szturmowych, które graczom nie specjalnie się podobały. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy na Sztuczną Inteligencję przeciwników. Pracowaliśmy przede wszystkim nad przeciwnikami z bronią szturmową. Poprzednio, kiedy zauważyli gracza, strzelali i bardzo często trafiali z kilkuset metrów z byle karabinu. To było lekko frustrujące. Teraz część żołnierzy będzie się chowała na miejscu, a część będzie próbowała dostać się do gracza na odległość skutecznego strzału. I to nie biegnąc prosto przed siebie.

W Sniper: Ghost Warrior 2 nieco więcej swobody w sposobie realizacji celów ma też sam gracz. Inna sprawa, że część misji – Michał Sroczyński twierdzi, że ok. 30 proc. – jest wyreżyserowana.

– Zależało nam na autentyczności, nie realizmie. Prawdziwy snajper siedzi dwa dni w jednym miejscu, a potem oddaje jeden strzał. To nie byłaby zbyt ciekawa gra – dodaje Sroczyński.

Nie można też zapomnieć o oprawie graficznej. Gra korzysta z silnika graficznego CryEngine 3 (tego samego co gra Crysis 3), a lada dzień powinna wyglądać jeszcze lepiej.

– Wkrótce powinien pojawić się patch, który pozwoli na lepsze wykorzystanie możliwości oferowanych przez DirectX 11 – dodaje Marek Tymiński, prezes CI Games. – Zapowiadamy też pierwsze darmowe DLC skierowane do miłośników trybu wieloosobowego. Dodatek będzie zawierał dwie nowe mapy i świetny dodatkowy tryb gry.

Jak to wszystko wygląda?A jakie gra Sniper: Ghost Warrior 2 ma wymagania sprzętowe?

System: Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7/8
Procesor: Intel Pentium Core 2 Duo 2GHz/AMD Athlon 64 x 2
Pamięć: 2 GB RAM (XP)/3 GB RAM (Vista/7/8)
Karta graficzna z 512 MB, Nvidia 8800GT lub lepsza
Miejsce na dysku: 9 GB 

Zdjęcia

  • Sniper: Ghost Warrior 2
  • Sniper: Ghost Warrior 2
  • Sniper: Ghost Warrior 2
  • Sniper: Ghost Warrior 2
  • Sniper: Ghost Warrior 2
Komentarze
MicMus
MicMus pt., 2013-03-15 14:41

. . .

Gra mnie w ogóle nie kręci, ale plus dla nich za rezygnację z misji szturmowych, które łagodnie mówiąc były do niczego.