Sniper Elite III: Afrika. Taktyka ma znaczenie (wideo)

Sniper Elite III: Afrika

Sniper Elite III: Afrika, czyli afrykańska zabawa w chowanego

Obserwacja też. I znalezienie odpowiedniej pozycji. I rozpracowanie tras patroli. I pomysłowość... tym razem twórcy gry Sniper Elite III: Afrika chwalą się, jak ważne w ich grze będzie skradanie i wybór odpowiedniej taktyki.
Dla niewtajemniczonych: gra Sniper Elite III: Afrika pozwoli nam się wcielić w Karla Fishbirne'a, agenta OSS, ale przede wszystkim strzelca wyborowego. W jego skórze trafimy do Afryki Północnej w 1942 roku.

Tam będziemy musieli pokonać całe Afrika Korps i dotrzeć do tajnego kompleksu badawczego, w którym Niemcy pracują nad 54827 wersją swojej tajnej broni. Fabuła jest zatem bardzo oryginalna, ale na szczęście jest ona tylko pretekstem do strzelania z kilu rodzajów karabinów snajperskich. i to w znacznie ciekawszych okolicznościach niż w Sniper Elite V2.

W poprzedniczce większość lokacji prowadziła nas niczym po sznurku do celu. Od czasu do czasu mogliśmy tylko zajrzeć do jakiegoś zrujnowanego budynku, albo zdecydować, czy pójdziemy w lewo czy w prawo.
Pod tym względem znacznie ciekawiej prezentowały się bardziej otwarte lokacje w wydanych po premierze DLC, ale dopiero teraz studio Rebellion daje nam prawie otwarty świat.

Zamiast ciasnych uliczek zniszczonego Berlina są otwarte, afrykańskie przestrzenie. Mamy mieć sporą dowolność w wyborze kolejności wykonywania zadań i drogi do celu. A przede wszystkim skradanie ma mieć sens. Warto będzie dokładnie zbadać otoczenie, poszukać snajperów, oficerów i dobrych punktów strzeleckich.

Warto będzie używać pistoletu z tłumikiem albo noża, zamiast wpadać i strzelać do wszystkiego, co ma niemiecki mundur. Warto będzie zakładać pułapki i gubić pościg.
Tak przynajmniej obiecują twórcy w nowych pamiętnikach dewelopera. Oby dotrzymali słowa, bo dobrze się to zapowiada:Dowiedz się więcej o grze Sniper Elite III: Afrika

Zdjęcia

  • Sniper Elite III: Afrika
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać