REDengine 3: To będzie rewolucja w grach RPG?

REDengine 3

Nowy system animacji zaimplementowany w silniku pozwoli na oddanie realistycznych emocji i filmową jakość scen. Technologia wykorzystuje także renderowanie HDR z 64-bitowa dokładnością zapewniając najwyższej jakości obraz - czytamy w opisie REDengine 3

Co to jest REDengine 3? Nowy silnik graficzny opracowany przez twórców Wiedźmina. Co ma zrobić REDengine 3? „Umożliwić pionierskie na skale globu” tworzenie gier z gatunku RPG.
Po kolei: studio CD Projekt RED tworząc grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przygotowało również autorski silnik graficzny REDengine. To dzięki niemu Wiedźmin także pod względem oprawy graficznej robił doskonałe wrażenie. Mało która gra pod tym względem mogła (i może) równać się z Zabójcą Królów.

Trudno też nie zauważyć, że i wersja na Xbox 360 (ta korzystała z REDengine 2) robi dobre wrażenie. A teraz ma myć jeszcze lepiej.

CD Projekt RED ma już kolejną wersję swojego silnika, czyli REDengine 3. Ten – jak czytamy w informacji prasowej – „umożliwia, pionierskie na skalę globu, budowanie nieliniowych historii rozgrywających się w otwartym świecie i przenosi kolejne gry studia do następnej generacji RPG".

– Przy tworzeniu gier RPG dominują dziś dwa podejścia. Jedno polega na stworzeniu otwartego świata, który gracz może swobodnie eksplorować, przy jednoczesnym uproszczeniu fabuły. W drugim podejściu to historia napędza akcję, ale w związku z tym świat gry jest ograniczony – gracz nie zawsze może udać się tam gdzie chciałby. Wierzymy, że dzięki REDengine 3 jako pierwsi, z sukcesem połączyliśmy te dwa podejścia, uzyskując możliwość tworzenia otwartych światów ze złożoną, wielowątkową historią – mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Silnik zostanie wykorzystany w dwóch produkcjach. Pierwszą jest futurystyczna gra RPG Cyberpunk 2077.

A drugą niezapowiedziana jeszcze gra w klimacie mrocznego fantasy. Pierwsze informacje o tej drugiej grze (wszystko wskazuje na to, że chodzi o Wiedźmina 3) zostaną ujawnione już lada dzień. A dokładnie 5 lutego. Wtedy też być zobaczymy REDengine 3 w akcji, bo na razie jest tylko jeden screen. 

Zdjęcia

  • REDengine 3
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać