Oriental Empires: Zrób sobie własne imperium (wideo)

Oriental Empires

Oriental Empires

Fot. Ntronium Games

Planujemy, budujemy, rozwijamy i walczymy. A jak wszystko dobrze pójdzie, to na koniec podziwiamy swoje wielkie imperium stworzone na terenie Chin i Mongolii w grze Oriental Empires.
Gra Oriental Empires zabiera nas w nieco rzadziej eksploatowane w grach czasy i miejsce: tym razem możemy stworzyć imperium na ternie Chin i Mongolii zaczynając u zarania epoki brązu.

Na początek wybieramy jedną z 16 dostępnych frakcji. Każda ma mieć swoje unikalne mocne i słabe strony. Po wyborze trafiamy na mapę, gdzie robimy mniej więcej to samo, co w innych grach strategicznych.

Zakładamy miasta, planujemy rozwój technologiczny (a starożytne Chiny mają się czym pochwalić w tej kwestii), handlujemy, politykujemy, a potem i tak kończymy na polu bitwy.
Te ostatnie w Oriental Empires mają być odpowiednio "epickie" i pełne detali.
Tak przynajmniej obiecują twórcy ze studia Ntronium Games.

Wszystko odbywa się w turach i jak dotąd (czyli w we wczesnym dostępie Steam) podobało się graczom, którzy zostawili pozytywne recenzje. Nie było ich wiele (619), ale za to były pozytywne (w 83 procentach).

W Polsce gra Oriental Empires ukaże się w wydaniu pudełkowym (za które odpowiada Wydawnictwo Techland) i w polskiej, kinowej wersji językowej 5 października. Tylko na PC.

 

Zdjęcia

  • Oriental Empires
  • Oriental Empires
  • Oriental Empires
  • Oriental Empires
  • Oriental Empires
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy