Omerta: City of Gangsters. Demo nie do odrzucenia

Omerta: City of Gangsters

Gra Omerta: City of Gangsters do sklepów - na PC i Xbox 360 - trafi 1 lutego

Strategiczna gra o mafii, w której przechodzimy klasyczną drogę od zera do głowy rodziny. A to nie koniec dobrych powodów do sprawdzenia dema gry Omerta: City of Gangsters.
Drugim dobrym powodem są twórcy. To Haemimont Games, studio, które dało się poznać z bardzo dobrych strategii nie pozbawionych ciekawych rozwiązań. Dość wspomnieć, że to ich dziełem są takie gry jak Tropico 3 i 4 czy Imperium Romanum.

Akcja Omerta: City of Gangsters toczy się w latach 20. ubiegłego wieku Atlantic City. Tu wcielamy się młodego imigranta. Czego w tamtych czasach i w takim miejscu nie miał imigrant? Nie miał pieniędzy i perspektyw. Chociaż nie, jedną miał, ale ta nie była legalna.

Zaczynamy tradycyjnie od małych robótek i najęcia pierwszych ludzi. Jak dobrze pójdzie, to za czasem wszystko się rozrasta. I nasza struktura przestępcza, i strefa naszych wpływów. Ale im większa mafijna firma, tym większe kłopoty. I konkurencja.

W grze Omerta: City of Gangsters najważniejsza jest ekonomia, czyli inwestowanie, przekupstwa i handel. Ale są też misje taktyczne (w turach), których liczy się przede wszystkim broń.

Wszystko zapowiada się naprawdę dobrze. A niezdecydowanym pozostaje wersja demo, którą można pobrać TUTAJ, TUTAJ, lub TUTAJ.

A sama gra wygląda tak:


Zdjęcia

  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
  • Omerta: City of Gangsters
Komentarze
AMOK
AMOK czw., 2013-01-24 21:00

Uwielbiam klimat tamtych lat

Gra zapowiada się bardzo fajnie, chociaż po obejrzeniu trailera z walki jestem trochę zawiedziony grafiką i animacjami. Może jednak gra nadrobi grywalnością - ściągam demo!

ZicZac
ZicZac czw., 2013-01-24 21:23

Prawie jak Boardwalk Empire

Właśnie jestem po maratonie z trzecim sezonem Boardwalk Empire (Zakazane Imperium), a to niemal to samo: Atlantic City z promenadą, prohibicja, nielegalne gorzelnie... brakuje tylko Nucky'ego Thompsona. Mam nadzieję, że twórcy nie zawiodą. Ostatnie części Tropico bardzo mi się podobały, a grafiką czy animacjami za bardzo bym się nie przejmował. Może i wyglądają jak sprzed pięciu lat, ale też mam wrażenie, że już dawno nie było tak taktycznego systemu walki jak tu. Ściągam demo i mam nadzieję, że się nie zawiodę.