Obcy: Izolacja. Nie przestrasz się premiery (wideo)

Obcy: Izolacja

Amanda Ripley, bohaterka gry Obcy: Izolacja. W tle postać nie mniej ważna...

Pierwszy Obcy Ridleya Scotta do dziś robi piorunujące wrażenie. Twórcy gry Obcy: Izolacja bardzo się starali, by ich produkcja także na długo została zapamiętana.
Twórcy to studio Creative Assembly znane przede wszystkim z cenionej i lubianej serii gier strategicznych Total War. Tym razem czekało ich jednak bardzo trudne zadanie: musieli zmierzyć się z innym gatunkiem i musieli sprostać oczekiwaniom graczy. Na dodatek gry z Obcym w tytule nie miały ostatnio szczęścia. O ile Aliens vs Predator z 2010 był po prostu przeciętny, o tyle wydanie gry Aliens: Colonial Marines w minionym roku skończyło się wielką aferą z oskarżeniami i odszkodowaniami w tle.

Co dostajemy tym razem?
Obcy: Izolacja to survival horror nawiązujący właściwie w każdym elemencie do filmu Obcy Ridleya Scotta z 1979 roku. Akcja gry toczy się kilkanaście lat później na stacji kosmicznej, gdzie trafiła czarna skrzynka ze statku Nostromo. nie trudno zgadnąć, że wraz z nią na stację trafił jeszcze jeden nieproszony gość...
Liczebnik "jeden" jest tu kluczem. Nie będziemy walczyć z masą ksenomorfów - musimy unikać spotkania z jednym. Za uzbrojenie służy nam niemal wyłącznie klasyczny detektor ruchu. Nie można też zapominać, że Obcy jest sprytny, a przede wszystkim: szybszy od nas.

- Obcy: Izolacja jest grą zrodzoną z pasji, którą nasze studio darzy jedną z najżywotniejszych serii science-fiction - podkreśla Alistair Hope z Creative Assembly. - Postanowiliśmy stworzyć grę o Obcym, w którą zawsze chcieliśmy zagrać, która stawia gracza twarzą w twarz z bezwzględnym i niepowstrzymanym potworem, pozbawiając go równocześnie wszelkich środków na zabicie tego monstrum. To survival horror w najczystszej formie i naprawdę przerażające doświadczenie.

Nie tylko pod tym względem gra przypomina film. Ona też wygląda jak film. Styl graficzny jest dokładnie taki sam. Stare monitory CRT z minimalistycznymi animacjami. Mnóstwo mrugających światełek, wystających przełączników i pokręteł. Żadnych bajerów, żadnych hologramów. Do współpracy zaproszono zresztą jednego z projektantów, który pracował przy filmie Ridley'a Scotta:A jak wypadają pierwsze recenzje?
W serwisie metacritic.com średnia ocen - w zależności od platformy - waha się między 76 a 80, ale już w poszczególnych ocenach rozpiętość jest całkiem spora. Z jednej strony są takie oceny:
 • PC Gamer – 93/100
 • VideoGamer - 9/10
 • Destructoid – 8,5/10
 • Joystiq – 4/5
A z drugiej takie:
 • Gamespot – 6/10
 • IGN – 5,9/10
A na zwiastunie premierowym gra prezentuje się tak:


Gra Obcy: Izolacja ma dziś swoją premierę na PC, PlayStation 4 i 3, Xbox One i 360. Wszędzie jest dostępna polska, kinowa wersja językowa.

Dowiedz się więcej o grze Obcy: Izolacja

Zdjęcia

 • Obcy: Izolacja
 • Obcy: Izolacja
 • Obcy: Izolacja
 • Obcy: Izolacja
 • Obcy: Izolacja
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać