Metro Redux: Dwie świetne gry w jeszcze lepszych wersjach (wideo)

Metro Redux

Metro 2033 Redux

Metro 2033 i Metro: Last Light. Podrasowane, poprawione, ulepszone i jeszcze bardziej klimatyczne. Lista zmian jest całkiem długa. Podobnie jak wideo prezentujące te zmiany w akcji
Metro Redux to zestaw odświeżonych dwóch gier z serii Metro. A twórcy - ukraińskie studio 4A Games - nie ograniczyli się tylko do szybkiego poprawienia grafiki i sprzedania nam jeszcze tego samego. Zmian jest całkiem dużo. Zwłaszcza w starszej grze, czyli w Metro 2033.

Została ona przeniesiona na nowszą wersję silnika graficznego 4A Engine.
Wraz z tym pojawiło się sporo rozwiązań z Metro: Last Light: poprawione i bardziej zaawansowane oświetlenie, dynamiczne warunki pogodowe, lepsze animacje postaci, możliwość ulepszania uzbrojenia czy wycierania maski przeciwgazowej. Za tym poszły też zmiany w sztucznej inteligencji przeciwników i zmiany w mechanice skradania czy walki z ukrycia, które też są zrobione na wzór Metro: Last Light.

Ze zrozumiałych względów znacznie mniej zmian dotknęło nowsze Metro: Last Light. Jest trochę zmian w oprawie graficznej, kilka pomniejszych usprawnień i wszystkie wydane do tej pory dodatki.
Wszystkie te zmiany prezentują się tak:Metro Redux zostanie wydane na PC, PlayStation 4 i Xbox One już 29 sierpnia. Wszędzie będzie dostępna polska, kinowa wersja językowa (w przypadku Xbox One dopiero po polskiej premierze konsoli, czyli od 5 września). Cena całego zestawu na nowe konsole to ok. 150-160 złotych. Na PC: 85 złotych.

Dowiedz się więcej o grach z serii Metro

Zdjęcia

  • Metro Redux
  • Metro 2033 Redux
  • Metro 2033 Redux
  • Metro 2033 Redux
  • Metro 2033 Redux

Wideo

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać