Metro: Last Light. Coś się czai w tunelu

Metro: Last Light

Metro: Last Light

Fot. Redakcja gra.pl

Dawno nie było żadnych informacji o kontynuacji gry Metro 2033. Dziś też ich za wiele nie ma, ale przynajmniej można coś zobaczyć
Wydawca, czyli THQ, udostępnił dziś krótki film zapowiadający trailer, który w całości zostanie pokazany już w czwartek:

Metro: Last Light to dzieło ukraińskiego studia 4A Games. Kilka lat temu założyli je ludzie, którzy pracowali przy pierwszym Stalkerze. Tyle, że zrobili nieco inną grę: zamiast otwartego świata i elementów RPG (jak w Stalekrze), postawili na fabułę i liniową rozgrywkę. Z bardzo dobrym skutkiem: Metro 2033, egranizacja powieści Dimitrija Głuchowskiego, była bardzo udaną gra. Jej akcja toczyła się w tytułowym roku 2033, w zniszczonej wojną Moskwie. Ci, którzy przeżyli schronili się na stacjach metra i... dalej próbowali przeżyć walcząc z innymi ocalałymi czy mutantami.

Kontynuacja – Metro: Last Light – nie jest już oparte na prozie Głuchowskiego. Ale już bohater będzie ten sam, czyli Artiom. Również miejsce gry nie ulega zmianie: to wciąż tunele moskiewskiego metra.

Premierę gry Metro: Last Light (na PC, Playstation 3 i Xbox 360) wstępnie zapowiedziano na początek przyszłego roku.

Zdjęcia

  • Metro: Last Light
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać