Metro: Kolejne gry już powstają

Metro: Last Light
I nie chodzi tu tylko o Metro 2033 i Metro: Last Light w wersji na PlayStation 4 i Xbox One, ale o całkiem nowe tytuły. A przy okazji dowiedzieliśmy się, że twórcy założyli nowe studio na Malcie.
Ukraińskie studio 4A Games podzieliło się kilkoma dość istotnymi informacjami na temat swojej przyszłości i tego, nad czym pracuje.

Twórcy serii Metro założyli nowe - główne - studio na Malcie.
- Bazując naszą nową siedzibę na należącej do Unii Europejskiej Malcie, będziemy mogli lepiej konkurować na arenie międzynarodowej. Malta oferuje świetną pomoc dla twórców gier i jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pozyskać najlepszych pracowników z Ukrainy, z Malty i z całego świata - mówi Dean Sharpe, który dołączył do zarządu 4A Games.

Akurat to nazwisko jest całkiem dobrze znane fanom serii Metro i S.T.A.L.K.E.R. To właśnie Sharpe jako pracownik koncernu THQ pracował przy wydaniu gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. A spora część ludzi tworzących pierwszego Stalkera trafiła później do 4A GAmes. Sharpe był także producentem wykonawczym Metro 2033.

Co ważne, z tej samej informacji dowiadujemy się, że studio pracuje nad nieogłoszonymi jeszcze grami z Uniwersum Metro i jeszcze innymi projektami nie związanymi już z tą serią. A wszystkie te gry będą działać w oparciu o autorski silnik graficzny 4A Engine.

Zdjęcia

  • Metro: Last Light
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy