Metro Exodus: Pierwsze informacje, pierwszy zwiastun (wideo)

Metro Exodus

Metro Exodus: w trzeciej części serii możemy się spodziewać znacznie większych i otwartych lokacji

Fot. 4A Games

Otwarte lokacje, zmienne pory roku i największa przygoda Artioma. I tylko jedna zła wiadomość: na grę Metro Exodus trzeba będzie poczekać do przyszłego roku...
Chyba jedno z większych zaskoczeń trwających w Los Angeles targów E3 2017. Podczas konferencji firmy Microsoft zaprezentowano nowa konsolę Xbox One X (wcześniej funkcjonująca jako Project Scorpio).
Były też zapowiedzi i zwiastuny kilku gier, w tym najnowszej produkcji ukraińskiego studia 4A Games, autorów dwóch bardzo udanych i bardzo klimatycznych gier: Metro 2033 i Metro Last Light.

Ukraińcy po wypuszczeniu wersji Redux obu wspomnianych tytułów niezbyt często wypowiadali się o tym, nad czym obecnie pracują, ale nie trudno było zgadnąć, że nie porzucą swojej serii.
I nie porzucili.

Gra Metro Exodus ukaże się w przyszłym roku. Na PC, PalyStation 4 i Xbox One (i oczywiście Xbox One X).
Ponownie wcielimy się w Artioma, ponownie trafimy do Rosji i na pewno nie zabraknie tuneli metra. Ale poza tym szykują się spore zmiany.

Tym razem spora część rozgrywki zabierze nas na otwarte tereny w postaci dużych, nieliniowych map. Akcja gry ma trwać rok, dzięki czemu doświadczymy wszystkich czterech pór roku (co oczywiście będzie miało wpływ na wygląda poszczególnych lokacji).

To na razie wszystkie szczegóły. Pozostaje już tylko świetnie zrealizowany zwiastun:


Oficjalna strona gry Metro Exodus. 

Zdjęcia

  • Metro Exodus
Komentarze
ytong77
ytong77 pon., 2017-06-12 23:22

Super sprawa

Na nowego Stalkera nie ma szans, a w Metrze zawsze brakowało mi własnie tej swobody, zeby pozwiedzac świat.