Men of War: Assault Squad 2. Pierwsze informacje i mała galeria

Men of War: Assault Squad 2

W Men of War: Assault Squad 2 na pewno nie zabraknie okazji do użycia czołgów.

Fot. BestWay

Trudne, taktyczne, zróżnicowane i inne niż wszystkie – tak w największym skrócie można określić gry z serii Men of War. Właśnie zapowiedziano nową: Men of War: Assault Squad 2.
Seria Men of War (wcześniej była jeszcze gra Soldiers: Ludzie Honoru i Faces of War z dodatkami) to twór ukraińskiego studia BestWay, które od samego początku skupiło się na kilku pomysłach i bardzo udanie je rozwija.

Ukraińcy postawili przede wszystkim na realizm (dopasowany do zasad rozgrywki), wielką swobodę działań, bezpośrednią kontrolę nad każda jednostką i bardzo wysoki poziom trudności. Właściwie w ich grach poziom łatwy oznacza to samo, co trudny w innych grach.

Musimy tu pamiętać o paliwie do czołgów i dbać o odpowiednią amunicję dla każdego żołnierza czy jednostki. I o jej rodzaj, bo strzelanie pociskami przeciwpancernymi w budynki mija się z celem.
Podobnie jak rzucanie zwykłymi granatami w czołgi. Te zresztą nie mają żadnych pasków życia, tylko dokładnie odwzorowane opancerzenie. Zniszczenie Tygrysa Shermanem jest tu równie rzadkie jak na frontach II wojny światowej.
Takie podejście w połączeniu z wciąż dobrze się sprawującym silnikiem graficznym i możliwością zniszczenia właściwie wszystkiego to nie koniec. Bo możemy przejąć bezpośrednią kontrolę nad dowolnym żołnierzem czołgiem czy transporterem i kierować nim za pomocą kursorów i myszy.

Przy wydanej dwa lata temu części Men of War: Assault Squad (Oddzial Szturmowy) BestWay współpracowało z niemieckim studiem DigitalMindsoft. Gra była jeszcze trudniejsza i nastawiona przede wszystkim na potyczki sieciowe.

Jak będzie teraz?
Podobnie. Za grę odpowiadają te same studia, ale przy okazji szykują też więcej nowości.
Spore zmiany mają zajść w kwestii oprawy graficznej, która ma być lepsza i nowocześniejsza.
Pojawią się nowe misje skirmish skupiające się albo na walkach czołgów, albo misjach snajperskich.
W sieci będzie można walczyć na nowych mapach 1v1, 4v4 i – to nowość – 8v8. Będzie też tryb kooperacji.
Gdzie i czym będziemy walczyć? Do wyboru będzie pięć nacji i mapy umiejscowione w całej Europie, w Afryce Północnej i gdzieś na Pacyfiku.
Do tego dojdzie cała masa zmian pomniejszych obejmujących interfejs, zarządzanie jednostkami, etc.
Premierę gry Men of War: Assault Squad 2 wstępnie zapowiedziano na ostatni kwartał tego roku. W Polsce grę wyda Cenega jako Men of War: Oddział Szturmowy 2.

Men of War Assault Squad 2
Men of War Assault Squad 2
Men of War Assault Squad 2
Men of War Assault Squad 2
Men of War Assault Squad 2

Zdjęcia

  • Men of War: Assault Squad 2
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy