The Long Journey Home: Trudna podróż przez galaktykę (wideo)

The Long Journey Home

The Long Journey Home

Fot. Daedalic Studio West

Eksploracja, Obcy, dziwne planety i kawał drogi do domu. Podróż rozpocznie się już w maju, a w Polsce gra The Long Journey Home ukaże się w edycji premium.
Pierwszy lot ludzkości do galaktyki Alpha Centauri zaczyna się świetnie, ale kończy fatalnie. Nasz statek ulega awarii, zapasy szybko się skończą, a od Ziemi dzielą nas lata świetlne.

Ta fatalna sytuacja jest jednak świetnym punktem wyjścia dla gry The Long Journey Home za którą odpowiada Daedalic Studio West.

W skrócie: ma to być połączenie gry survivalowej, strategii i produkcji typu roguelike. Wszystko będzie się dziać w proceduralnie generowanej galaktyce.

Z jednej strony będziemy musieli dbać o załogę, a z drugiej: eksplorować kosmos pełen planet. Te zaś nie będą puste. Tu znajdziemy artefakty pozostawione przez Obcych, tam potrzebne nam surowce, a jeszcze gdzieś indziej: obce cywilizacje.

Do prac nad grą twórcy użyli obrazów z teleskopu Hubble'a, a część dźwięków pochodzi z nagranej w kosmosie bazy NASA.
Wszystko razem prezentuje się mniej więcej tak:


Premierę gry (na PC) zaplanowano na maj. Konkretnej daty jeszcze nie ma, ale już wiadomo, co znajdzie się edycji premium, jaka trafi do polskich sklepów.
Po za grą będzie to ścieżka dźwiękowa na płycie, plakat, naklejka, trzy pocztówki, drukowany poradnik oraz cyfrowy zestaw fana.

The Long Journey Home edycja premium 

Zdjęcia

  • The Long Journey Home
  • The Long Journey Home
  • The Long Journey Home
  • The Long Journey Home
  • The Long Journey Home
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać