Korzenie niebios: nowa książka w uniwersum Metro

Metro 2033
Fani stalkerowych klimatów ostatnio nie mogą narzekać. W marcu powinna być gra Metro: Last Light. A również wiosną ukaże się kolejna książka, której akcję osadzono w uniwersum Metro 2033.

Po kolejnych pozycjach w których mogliśmy śledzić losy różnych bohaterów w rosyjskim metrze nadchodzi mała rewolucja. Korzenie niebios autorstwa Tullia Avoleda, włoskiego pisarza specjalizującego się przede wszystkim w wyrafinowanych thrillerach, przeniesie nas do zniszczonej Italii AD 2033! Będzie to pierwsza pozycja, której akcja przekroczy rosyjską ziemię.

Korzenie niebios do księgarń ma trafić wiosną (nakładem Insignis Media).

Czy jest na co czekać? Niech wątpliwości rozwieje sam Glukvosky jako twórca całego uniwersum: - Książka Korzenie niebios jest prawdziwa, jakby autor widział to wszystko na własne oczy. Bezkompromisowa. Twarda, wręcz okrutna. Mądra, subtelna, poetycka. Śmiała, łamiąca schematy. Czytałem i nie mogłem się oderwać, jeść ani spać. W tej chwili jest to moja ulubiona powieść z całego Uniwersum.

Zainteresowanych odsyłamy również do odsłuchania fragmentu książki w ponad dwudziestominutowym fragmencie w interpretacji Krzysztofa Gosztyły, który znajdziecie TUTAJ.

 

Zdjęcia

  • Metro 2033
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać