Kingdom Come: Deliverance. Cztery dodatki w drodze

Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come Deliverance

Fot. Warhorse

Cztery dodatki fabularne, a każdy dostarczający 10 godzin rozgrywki. Plus kilka mniejszych dodatków darmowych. Co jeszcze pojawi się w grze Kingdom Come: Deliverance?
Tytułem przypomnienia: Henryk, syn kowala, zajmuje się głównie piciem i awanturami w miejscowej gospodzie. Wszystko zmieni się po wizycie najemników króla Zygmunta Luksemburskiego. Henryk traci wszystko i pozostaje mu tylko szukanie zemsty w szeregach wojska możnowładcy Radziga.

To początek przygody w grze Kingdom Come: Deliverance, za którą odpowiada czeskie studio Warhorse złożone z ludzi, którzy pracowali przy takich grach jak ArmA czy Operation Flashpoint. A którego szefem jest Daniel Vavra, jeden z głównych twórców dwóch pierwszych odsłon serii Mafia.

Korzystając ze swoich doświadczeń i nieszablonowego podejścia do gier czesi przygotowali średniowieczne RPG bez smoków, lochów i magii. Stawiające na realizm oraz wierność historycznym realiom.

Z dobrym skutkiem. Choć Kingdom Come: Deliverance nie jest grą dla każdego i wymaga większego zaangażowania od standardowych zachodnich produkcji, to doczekała się dobrych recenzji i dobrej sprzedaży.
A niedługo doczeka się dodatków.

Twórcy zapowiedzieli cztery duże dodatki fabulrne, z których każdy ma dostarczyć około 10 godzin zabawy. Pierwszy z nich - From the Ashes - zostanie zaprezentowany już na czerwcowych targach E3 w Los Angeles. Szczegółów na razie brak, ale ma to być nowa historia wypełniona trudnymi decyzjami.

Wiadomo też, że ostatni z czterech dużych dodatków - A Woman's Lot - będzie darmowy (dla tych, którzy wsparli grę na Kickstarterze).

W planach są także mniejsze i więklszości darmowe dodatki:
  • Hardcore Mode (darmowy)
  • The Making of Kingdom Come (darmowy dla osób, które wsparły grę na Kickstarterze)
  • Tournament!
  • Combat Academy (darmowy dla osób, które wsparły grę na Kickstarterze)
  • Modding Support (darmowy)
Kingdom Come Deliverance DLC 

Zdjęcia

  • Kingdom Come Deliverance
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać