Kholat: Polski horror z datą premiery (wideo)

Kholat

W grze Kholat usłyszymy czterech narratorów. Głosu jednemu z nich użyczył Sean Bean

Do tego jest nowy zwiastun, a przede wszystkim wciąż nie rozwiązana tajemnica wydarzeń, które rozegrały się w nocy z 1 na 2 lutego 1959 roku. A to na nich bazuje gra Kholat.
25 stycznia 1959 roku grupa dziewięciu studentów Uralskiego Instytutu Politechnicznego w Swierdłowsku ruszyła na narciarską wyprawę w północną część Uralu.
Po kilku dniach dotarli na zbocze góry Chołatczachl (w języku miejscowego plemienia Mansów "Góra Umarłych"), skąd mieli udać się na pobliską przełęcz. Z powodu fatalnej pogody mieli zboczyć z kursu a następnie rozbić obóz, w którym chcieli poczekać na poprawę warunków atmosferycznych. Według planu grupa studentów pod przewodnictwem Igora Diatłowa miała wrócić najpóźniej do 12 lutego.
Wysłana ekipa ratunkowa znalazła później ciała uczestników wyprawy. W dziwnych pozach, z dala od namiotów...

Cała historia doczekała się kilku hipotez, książek i filmów dokumentalnych. Ale nie doczekała się oficjalnego i ostatecznego wyjaśnienia.

I właśnie na wydarzeniach, do których doszło na Przełęczy Diatłowa w nocy z 1 na 2 lutego opiera się gra Kholat polskiego studia IMGN.PRO.

Dziś twórcy ogłosili datę premiery (24 kwietnia), uruchomili stronę internetową gry i jeszcze przygotowali nowy zwiastun będący wprowadzeniem do całej historii:


Dowiedz się więcej o grze Kholat 

Zdjęcia

  • Kholat
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać