Kholat: Pół miliona graczy i trzecia premiera (wideo)

Kholat

W roli narratora w grze Kholat występuje Sean Bean

Fot. IMGN.PRO

Już ponad pół miliona graczy próbowało rozwiązać zagadkę wydarzeń, jakie miały miejsce 60 lat temu na Przełęczy Diatłowa. A już wkrótce polska gra Kholat trafi na Xbox One.
Tytułem wstępu: w styczniu 1959 roku grupa studentów Uralskiego Instytutu Politechnicznego w Swierdłowsku wyruszyła na narciarską wyprawę w północną część Uralu.
Po kilku dniach studenci dotarli na zbocze góry Chołatczachl (w języku miejscowego plemienia Mansów "Góra Umarłych").
Na skutek gwałtownej zmiany pogody studenci pod przewodnictwem Igora Diatłowa zboczyła z kursu i rozbiła obóz. Chcieli w nim zaczekać na poprawę warunków atmosferycznych.

Wysłana kilkanaście dni później ekipa ratunkowa znalazła ciała uczestników wyprawy. W dziwnych pozach, z dala od namiotów... Sprawa doczekała się wielu hipotez, książek i filmów dokumentalnych. Ale nie doczekała się oficjalnego i ostatecznego wyjaśnienia.

O wydarzeniach sprzed lat opowiada własnie gra Kholat polskiego studia IMGN.PRO.
Gra ukazała się w czerwcu 2015 roku na PC.
Niespełna rok później do sprzedaży trafiła wersja na PlayStation 4. A teraz studio zapowiedziało wersję na Xbox One podając przy okazji, że ich połączenie gry eksploracyjnej i horroru znalazło do tej pory ponad pół miliona nabywców.

- Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Kholat stanie się aż tak popularny. Niesamowite reakcje graczy na całym świecie sprawiły, że dzisiaj możemy z dumą ogłosić premierę gry na konsoli Xbox One. Jednocześnie jesteśmy świadomi jak wiele pytań mają fani gry, jak wiele teorii i przypuszczeń odnośnie przedstawionych przez nas wydarzeń się pojawia. Na razie mogę tylko zdradzić, iż to jak bardzo rozwinęła się społeczność gry, sprawia że odpowiedzi na te pytania mogą się w przyszłości pojawić - komentuje w oficjalnej informacji Łukasz Kubiak, współtwórca fabuły gry.

Kholat na Xbox One ukaże się 9 czerwca.

Zdjęcia

  • Kholat
  • Kholat
  • Kholat
  • Kholat
  • Kholat
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać