Inversion: Na PC też powalczymy z grawitacją

Inversion

Fot. Redakcja gra.pl

Dobra wiadomość na początek tygodnia: gra Inversion zostanie wydana także na PC. I to całkiem niedługo, bo razem z wersjami konsolowymi już 8 czerwca
Dlaczego top dobra wiadomość? Bo studio Saber Interactive w 2007 roku wydało grę Timeshisft. Ta trochę zaginęła w gąszczu ówczesnych premier (w tym samym czasie ukazało się Call of Duty: Modern Warfare, Crysis czy Gears of War na PC), ale była bardzo udaną produkcją, w której główny nacisk położono na zabawy z czasem. Można go było spowalniać, zatrzymywać, a nawet cofać. Także i dziś Timeshift prezentuje się całkiem dobrze.

A Inversion zapowiada się nie gorzej. Tyle, że zamiast czasem, będziemy manipulować grawitacją.

Inversion to klasyczna strzelanka z widokiem zza pleców bohatera. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to nasza planeta została zaatakowaną przez tajemniczego najeźdźcę; Lutadore. I tu pojawiają się nasi bohaterowie: policjant Davis Russel i Leo Delgado, jego sąsiad. Ich celem jest przeżycie w zniszczonym i zmienionym przez grawitację mieście oraz odnalezienie dziecka Davisa.

I tak dochodzimy do wspomnianej grawitacji. Za pomocą specjalnej broni możemy ja kontrolować: czy to przemieszczając ciężkie obiekty, by skorzystać z nich do osłony, czy wyciągając zza takich wrogów. Trafimy też do stref, w których grawitacja w ogóle nie funkcjonuje, lub wszystko jest odwrócone do góry nogami.

Premiera gry Inversion (na PC, Playstation 3 i Xbox 360): 8 czerwca. 

Zdjęcia

  • Inversion

Wideo

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać