Ikariam: Teraz także na iPada

Ikariam

Popularna gra przeglądarkowa Ikariam trafiła właśnie na tablety

Ikariam to darmowa gra przeglądarkowa. Bardzo popularna, bo wydawca chwali się, że ma ponad 50 000 000 zarejestrowanych użytkowników. Teraz ich przybędzie, bo gra doczekała się wersji na iPada.
Stworzona przez studio Gameforge w Karlsruhe strategiczna gra Ikariam może się pochwalić jeszcze innymi liczbami: gra miała premierę w 2008 roku, a teraz jest obecna w 60 krajach i doczekała się 38 wersji językowych.

O co chodzi w Ikariam?
To w sumie klasyczna strategia zabierająca nas do złotej ery antyku. Zaczynamy od niewielkiej osady na jednej z wielu wysp. Gromadzimy zasoby, stawiamy budynki, rozwijamy technologię...

A jakie są zmiany w wersji na iPada?
Cały interfejs użytkownika z wersji przeglądarkowej został zaadaptowany do potrzeb zaawansowanego ekranu dotykowego.

– Ikariam na iPada charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą, wspaniałą grafiką i kompleksową mechaniką gry – podkreśla Sebastian Mayer z Gameforge. – Dla programistów i wydawców kwestia wprowadzenia na rynek wersji mobilnej Ikariam jest następnym logicznym krokiem w rozwoju gry. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tym, że możemy ją oddać w ręce graczy.

Podekscytowani są też pewnie księgowi w Gameforge, bo zdaniem analityków z Digi-Capital, sektor gier cyfrowych osiągnie do 2015 roku dość astronomiczną wartość 82 miliardów dolarów. A najszybciej rośnie właśnie rynek gier mobilnych.

Więcej informacji i samą grę znajdziecie TUTAJ.
ikariam
ikariam
ikariam

Zdjęcia

  • Ikariam
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać