Horizon Zero Dawn: Jak się sprzedaje gra (wideo)

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Fot. Guerrilla Games

Po bardzo dobrych recenzjach przyszła pora na pierwsze oficjalne wyniki sprzedaży gry Horizon Zero Dawn. W ciągu pierwszych dwóch tygodni sprzedaży...
...gracze kupili 2 600 000 egzemplarzy.
A trzeba też pamiętać, że Horizon Zero Dawn, gra stworzona przez studio Guerilla Games, ukazało się tylko na PlayStation 4.

Liczba sprzedanych egzemplarzy (do której liczą się także wersje cyfrowe) sprawiła, że Horizon Zero Dawn stał się dotychczas najlepiej sprzedającym się nowym tytułem na PlayStation 4.

- Wiedzieliśmy, że Horizon Zero Dawn będzie czymś niezwykłym. Bardzo cieszą nas wyjątkowo pozytywne reakcje krytyków stykających się z tym zupełnie nowym wirtualnym światem, które dodatkowo przełożyły się na tak wysoki poziom sprzedaży - komentuje w komunikacie prasowym Shawn Layden, prezes SIE Worldwide Studios.

- Jesteśmy podekscytowani tym, jak ciepło Horizon Zero Dawn został przyjęty zarówno przez graczy, jak i przez krytykę. W stworzenie tej gry włożyliśmy mnóstwo serca, a naszym pracom towarzyszyły silne emocje. Dlatego też mamy niesamowitą satysfakcję z tego, że społeczność graczy Horizon Zero Dawn reaguje na nią z podobną pasją i entuzjazmem - to z kolei słowa Hermena Hulsta, dyrektora zarządzającego Guerilla Games. - To dopiero początek historii Aloy i naszej podróży przez świat Horizon Zero Dawn. Nasz zespół już pracuje nad rozwinięciem tej opowieści.

 

Zdjęcia

  • Horizon Zero Dawn
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać