Hellraid: The Escape. Przygodowa gra akcji na iOS (wideo)

Hellraid: The Escape

Hellraid: The Escape

Będą demony, lochy i zagadki. Bardzo dużo zagadek. Polska gra Hellraid: The Escape premierę będzie miała już w maju. Za niecałe trzy euro.
Hellraid to "duża" gra na PC i konsole, nad którą pracuje polskie studio Techland. Jej premierę zapowiedziano na ten rok, ale wcześniej - bo juz 15 maja - ukaże się związana z tym tytułem gra na iOS, czyli Hellraid: The Escape.

Ma to być mroczna przygodówka pełna zagadek. Trafimy tu do magicznego więzienia strzeżonego przez demoniczne monstra.
Dlaczego tu trafiliśmy? Kim jesteśmy? Czy powstrzymamy inwazję demonicznych sił? Odpowiedzi na te egzystencjalne pytania mają napędzać fabułę gry.

Za Hellraid: The Escape stoi Shortbreak Studios. Producentem i twórcą gry jest Andrzej Koloska.
- Hellraidowi przyglądałem się od samego początku jego powstawania w Techlandzie. Przede wszystkim podobał mi się mroczny świat dark fantasy, w którym rozegra się akcja. Z czasem zdałem sobie sprawę, że to doskonała sceneria nie tylko dla krwawej gry akcji, ale również dla wypełnionej zagadkami przygodówki z elementami klasycznego dungeon crawlera. Zrobienie takiej gry od dłuższego czasu chodziło mi po głowie, dlatego postanowiłem stworzyć jej prototyp. Na początku Hellraid: The Escape tworzyłem sam, niczym rasowy indie developer – wieczorem przy piwie, jadąc do pracy, czy pod prysznicem. Do głowy wciąż przychodziły mi nowe pomysły na łamigłówki i wyzwania wykorzystujące możliwości urządzeń Apple’a. Jednocześnie chciałem stworzyć grę, jakich wciąż mało jest w App Store: ambitną i bogatą w różnorodną zawartość - tłumaczy Koloska.

Gra powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 3 i ma prezentować się bardzo dobrze.
- Każda zagadka będzie niepowtarzalnym doświadczeniem. Kolejne łamigłówki nie powtórzą tych samych mechanik, dzięki czemu na każdym kroku na gracza czekać będzie coś nowego - zapewnia Koloska.
Hellraid: The Escape” zadebiutuje w App Store 15 maja. Cena: 2,49 euro.

 

Zdjęcia

  • Hellraid: The Escape
  • Hellraid: The Escape
  • Hellraid: The Escape
  • Hellraid: The Escape
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać